یزد ـ ائمه جمعه شهرستان‌های استان یزد امروز مسائلی از جمله تعطیلی حج امسال، لزوم ترویج ازدواج آسان و … را در خطبه‌های نمازجمعه مطرح کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ امام جمعه بخش بهمن ابرکوه در خطبه‌های این هفته نمازجمعه اظهار داشت: تعطیلی حج امسال به دست آل سعود تنها برای تأمین منافع آمریکا بود.

حجت الاسلام رضا علیزاده با گرامیداشت شهادت مظلومانه زائران خانه خدا در مکه مکرمه به دستور آمریکا و به دست آل سعود در سال ۱۳۶۶ افزود: آنچه امروز برای همگان روشن است، نوکری آل سعود برای آمریکاست و اینکه آل سعود لیاقت میزبانی میهمانان خانه خدا ندارند و جز تامین منافع آمریکا، اسرائیل و کشورشان کاری از دستشان بر نمی آید و تعطیلی حج امسال نیز به طور قطع برای تامین منافع آمریکا و اسرائیل بود.

وی با گرامیداشت یاد شهدای ۱۷ شهریور عنوان کرد: ثمره این روز این بود که درخت تنومند جمهوری اسلامی به بار نشست و مردم در این روز به خیابان‏ها ریختند و علیه رژیم پهلوی شعار دادند و مخالفت آشکار خود را اعلام داشتند.

علیزاده افزود: آنان در حمایت از امام از جانشان گذشتند و ۱۷ شهریور سندی در دست ملت ایران است و نشان می دهد که مردم ما از آرمان های خود هیچ وقت عقب نشینی نمی کنند و مستکبرین و منافقین بدانند که آن روز مردم در حمایت از امام از جان خود گذشتند و این مردم، امروز هم اگر لازم باشد برای رهبر، امام و انقلاب خود از جان دریغ نمی کنند.

خطیب جمعه بهمن با بیان اینکه دو سال است شاهد برگزاری نمازجمعه در این بخش هستیم، گفت: امروز با افتخار می گوییم که نماز جمعه بخش بهمن بر اساس جمعیت بخش، در استان بی نظیر و در کشور کم نظیر است و اکنون بالغ بر دو هزار نماز گزار جمعه در این بخش داریم که این حضور را ارج می‌نهیم.