بیانیه سفارت کویت در واشنگتن اعلام کرده است که مسئولان آمریکایی در برخی از فرودگاه های این کشور از محتوای گوشی های همراه و دستگاه های هوشمند و الکترونیکی مسافران اطلاع حاصل می کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از کونا، در ادامه بیانیه آمده است که شهروندان کویتی پیش از ورود به خاک آمریکا از محتوای دستگاه های همراه خود اطمینان حاصل کرده و وسائل همراه آنها دارای تصاویر تندروی، مناطق درگیری در منطقه، گروه های تروریستی یا کلیپ های خشونت آمیز نباشد.
این بیانیه می افزاید: این اقدام با هدف ممانعت از هر گونه مشکل برای شهروندان و دانشجویان کویتی از سوی مسئولان آمریکایی در فرودگاه های آمریکا می باشد. ابطال روادید ورود مسافران و منع ورود این افراد به خاک آمریکا از جمله این مشکلات ذکر شده است.
روزنامه الرای کویت اواسط تیرماه نوشته بود که سه بازرگان کویتی به مدت ۲۱ ساعت در فرودگاه لوس آنجلس بازداشت شدند و گوشی های آنها مورد بازرسی قرار گرفت که دومین رویداد از این نوع در سال ۲۰۱۶ میلادی به شمار می رود.
کویت هم پیمان نزدیک آمریکا و یکی از اعضای ائتلاف بین المللی موسوم به ائتلاف ضد داعش به سرکردگی واشنگتن در سوریه است.
امارات دیگر هم پیمان آمریکا نیز در ماه جولای (تیر/مردادماه) از شهروندان خود خواسته بود که از پوشیدن لباس سنتی عربی به هنگام سفر به خارج خودداری کنند.
این کار پس از آن صورت گرفت که یکی از بازرگانان اماراتی در هتلی در اوهایو مورد حمله قرار گرفت و به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش بازداشت شد.