به همت اتحادیه تشکل های قرآن وعترت کشور؛ مدیران موسسات قرآنی استان تهران با آیت الله جوادی آملی دیدار کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ فعالان قرآنی استان تهران، با آیت الله جوادی آملی، مرجع عالیقدر شیعه، در روستای احمدآباد شهرستان دماوند دیدارکردند.

در این دیدار که به همت اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت استان تهران برنامه ریزی شده است، موسسات و فعالان قرآنی استان تهران حضور پیدا کرده و از بیانات این مرجع عالیقدر در حوزه تفسیر، ترجمه و سبک زندگی قرآنی بهره مند شدند.

بر همین اساس این اردوی یک روزه که ویژه مدیران موسسات استان تهران بود با مشارکت موسسات قرآنی از جمله: کانون زبان آموزی بشارت، سدره المنتهی، ذکری شرق، امام رضا(ع)، مکتب نرگس، نورالسماء، نورریحانه النبی، نورچهارده معصوم، میلاد کوثر، کوثر هدایت، نفس زکیه، نسیم اباعبدالله(ع)، کریم اهل بیت، ساقی کوثرو یدالله مشهور بازرس اتحادیه تشکل های قرآن وعترت استان تهران و استاد زکی لو عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل های قرآن وعترت استان تهران با اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حضرت آیت الله جوادی آملی همراه شد.

حمیده رهروشرع عضو اتحادیه تشکل های قرآن وعترت استان تهران ضمن بیان هدف این بازدید اظهار داشت: این دیدار با هدف استعانت از کلام مراجع گرانقدر و بزرگوار و درک محضر علما برگزار شده است.

مدیر موسسه سدره امنتهی افزود: این دیدارها باعث دلگرمی و کسب فیض از محضرعلما و اثر آن در آموزش با قرآن آموزان خواهد شد.

این جلسه پس از اقامه نماز توسط آیت‌الله جوادی آملی با قرائت دسته‌جمعی از آیات سوره آل عمران آغاز شد.

آیت‌الله جوادی آملی در این جلسه با اشاره به این تلاوت قرآن گفت: این محفل که به عطر قرآن کریم مطهر شد ثوابش به امام جواد(ع) اهدا می‌شود. و از همه کسانی که در پرورش این نهالها تلاش کردند خداوند به احسن وجه می‌پذیرد.

این مرجع تقلید در ادامه توصیه‌های اخلاقی خود با اشاره به موضوع دعا و اینکه دعا برای قلب شکسته است، گفت: هر کسی هر مشکلی دارد بداند که این ظرف شکسته برای خداست.

آیت‌الله جوادی‌آملی سپس افزود: خداوند فرموده است من در دو وقت میزبانم، یکی در ماه رمضان و دیگری در زمان حضور حاجیان در سرزمین وحی، اما اگر دلی شکسته باشد من میهمان آنم.

صاحب تفسیر تسنیم با اشاره به اینکه قلب شکسته متوجه به کسی است که ملکوت همه چیز در دست اوست، افزود: اگر به این و آن ناله کنیم و التماس دعا بگوییم راه نیست چرا که خداوند خودش در دل شکسته قرار دارد.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به سخن خداوند در قرآن کریم که می‌فرمایند اکثر مومنین مشرکند، گفت: همین که می‌گوییم اگر فلانی نبود مشکل ما حل نمی‌شد و یا اینکه می‌گویند اول خدا دوم فلان شخص اینها شرک است مگر خدا دوم دارد.

در ادامه این دیدار مدیران و فعالان قرآنی به همراه یدالله مشهور، بازرس اتحادیه تشکل های قرآن وعترت استان تهران در طی مسیر مسجد تا منزل ایشان با اهدای قرآنی به این مرجع عالیقدر ضمن بیان نکات از ایشان خواستار طلب توفیقات جامعه قرآنی شدند.

بر اساس این گزارش؛ گواهینامه های دوره های تقرب و گواهینامه پروانه های عضویت نیز به آنان اهداء شد.