عبد الحمید دشتی در گفت وگو با کانال تلویزیونی لولوه بحرین افزود: آنچه در بحرین می گذرد نیز نمایش قلدری و زورآزمایی ریاض علیه ملت این کشور است که راه به جایی نخواهد برد.

به گزارش پرس شیعه؛ وی در واکنش به درخواست کویت از اینترپل برای دستگیریش گفت: دوستان حقوقدان و وکیل بسیاری دارم که پیگیر کار هستند ومن می دانم باید چگونه اقدام کنم. من از تمام ظرفیت های موجود در سطح بین المللی برای مقابله با این اقدامات بیهوده بهره می گیرم، درنهایت ما پیروز خواهیم بود.
وی همچنین وعده داد که نخست وزیر بحرین خلیفه آل خلیه به شورای حقوق بشر در ژنو خواهد کشاند و با انتقاد شدید از عربستان گفت: منتظریم روزی فرا برسد که عضویت عربستان از سازمان ملل ملغی شود. مردم عربستان ده ها سال است از حقوق حقه خود محروم شده اند .ساده ترین و ابتدایی ترین این حقوق هم حق زنان این کشور است.
وی ادامه داد: ما انتظار داریم سازمان ملل عضویت عربستان را به دلیل نشر و بسط تفکر افراطی ، ویرانی و فساد در جهان لغو و اقدامان این کشور را محکوم کند.
دشتی با اشاره به جنایت آل سعود در اعدام روحانی شیعه نمر النمر گفت: تنها جرم شیخ نمر و ده ها هزار نفر دیگر مثل او تنها بیان عقیده و فکرشان بود.
دشتی از جمله مخالفان سرسخت تجاوز نظامی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به یمن و همچنین اقدامات سرکوب گرانه رژیم آل خلیفه علیه اعتراضات مسالمت آمیز مردمی در بحرین است.
وی ریاست «شورای بین المللی عدالت و حمایت از محاکمه عادلانه» را که یک سازمان حقوقی و عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل است بر عهده دارد.