زاهدان- رئیس مجمع علمای لبنان گفت: این مجمع از ابتدای تشکیل خود، پیروی از امام خمینی(ره) و سپس رهبر معظم انقلاب ایران را اعلام کرده است.

به گزارش پرس شیعه، شیخ احمد الزین روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی در زاهدان اظهار داشت: ۲۵۰ نفر از علمای شیعه و سنی در مجمع علمای لبنان عضو هستند که همواره با پیروی از ولایت فقیه برای وحدت امت اسلامی و کاهش آشوب ها، قدم های جدی برداشته است.

وی افزود: علما در این مجمع به پیروی از کتاب خدا و رسول اکرم(ص) التزام عملی دارند و با کارهای تفرقه انگیز تفکرات افراطی داخلی و دشمنان خارجی اسلامی از جمله رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا مقابله کرده و آن را واجب شرعی برای خود می دانند.

رئیس مجمع علمای لبنان با تاکید به ضرورت دشمن شناسی امت اسلامی تاکید کرد: مسلمانان و کشورهای عربی در مورد حمله صهیونیست‌ها و هتک حرمت قبله اول آنان چه اقدام عملی انجام داده‌اند؟

وی گفت: هفتاد سال است که رژیم صهیونیستی هر اقدامی که خواسته انجام داده است، ولی مسلمانان و کشورهای عربی فقط حرف زده‌اند و در مقام عمل هیچ اقدامی انجام نداده‌اند.

وی از تلاش دشمنان برای تزلزل و وحدت و یکپارچگی مسلمانان خبر داد و خاطرنشان کرد: دشمنان با ایجاد جنگ های داخلی درصدد تقسیم و نابودی وحدت مسلمانان هستند، بدانید باید بر اساس عدالت، برادری دینی و انسانیت در برابر دشمنان و مفسدان بایستند.

شیخ احمد الزین بیان کرد: در موضوع فتنه مذهبی، وحدت نیاز مبرم ما دربین مسلمانان است؛ اما برای حل مشکلات باید موانع بر سر راه وحدت را بررسی کرد و دید که چگونه به شرایط حساس امروز در جهان اسلام رسیده‌ایم و دشمن این چنین به راهبرد توطئه ای خود دست پیدا کرده است.

وی به ضرورت وحدت در میان مسلمانان تاکید کرد و گفت: در زمانی که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) شکل گرفت بحث‌های نظری ما در مورد تشکیل حکومت اسلامی تحقق یافت که بعد از آن ما جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک حکومت کامل اسلامی معرفی می‌کنیم.

رئیس مجمع علمای لبنان تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران از زمان پیروزی خود همواره سدی در برابر فتنه‌های مذهبی بوده و بیشترین تلاش را برای تقویت وحدت مسلمانان داشته است.

شیخ احمد الزین افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دشمنان انقلاب و اسلام بسیار تلاش کردند تا میان شیعیان و اهل سنت تفرقه ایجاد کنند اما امام خمینی (ره) و پس از ایشان حضرت آیت‌ الله خامنه ‌ای با سیاستهای وحدت بخش خود باهرگونه تلاش برای ایجاد فتنه میان مسلمانان مبارزه کردند.

به گزارش پرس شیعه، بیست و هفتمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با حضور علمای شیعه و سنی داخلی و خارجی از امروز آغاز و تا سه روز دیگر ادامه دارد.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش، از مجموع ۲۲۷ مقاله رسیده به سه کمیسیون فقهی و کلامی، اجتماعی و بانوان در این همایش حدود ۵۰ مقاله پذیرفته و در این همایش ارائه می شود.