قم – رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ زده شده در کشور وجود دارد.

به گزارش پرس شیعه، علی لاریجانی بعد از ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاح پروژه‌های ورزشی روباز شهرک پردیسان قم اظهار داشت: خوشحالیم که این امکانات در شهرک پردیسان مهیا شده و مردم با این اماکن ورزشی می‌توانند با فراغ بال بیشتری به ورزش بپردازند.

وی افزود: برگزیدن نام شهدای حرم برای این مجموعه ورزشی تحسین برانگیز است و شهدای مدافع حرم نماد غیرت انقلابی هستند و در دل ما جای دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خانواده این شهیدان می‌دانند که ملت ایران قدردان مجاهدت‌های این شهدا هستند و این عزیزان افتخار ملت ما هستند.

لاریجانی بیان داشت: در چند سال اخیر تلاش ما بر این بوده که کاروان به گل نشسته کارهای عمرانی کشور حرکت کند و در کشور ما ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ زده شده وجود دارد که بودجه‌ای برای اجرای آن‌ها در بساط نیست.

وی عنوان کرد: من امروز خوشحال شدم که معاون وزیر ورزش از مشارکت مردم در تکمیل پروژه‌های ورزشی خبر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی مردم در اجرای برنامه‌های عمرانی کشور مشارکت کنند سود آن به تمام مردم می‌رسد و زمانی که بودجه دولت محدود باشد مشارکت مردم و بخش خصوصی در تکمیل برنامه‌های عمرانی اجتناب ناپذیر است.

لاریجانی گفت: با توجه به نیاز قم حضور بخش خصوصی و خیرین در تکمیل پروژه‌های ورزشی قم احساس می‌شود و وقتی متوسط سرانه ورزشی کشور ۷۵ سانتی متر و سرانه قم ۴۵ سانتی متر باشد این نشان می‌دهد که قم از این نظر خیلی عقب است.

وی افزود: در سال‌های آینده می‌توان امیدوارانه به شرایط ورزش نگریست البته قرار نیست معجزه‌ای صورت گیرد و از سوی دولت، کمک در حد آب باریکه همیشگی خواهد بود و باید مردم، خیرین و بخش خصوصی وارد کار شوند.