گنبد کاووس- استاندار گلستان گفت: آل سعود از احیای راه شهدا منا می ترسد به همین دلیل از حضور حجاج ایرانی ممانعت کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ حسن صادقلو، عصر یکشنبه، در مراسم نخستین سالگرد شهدای منا در مصلی اهل سنت گنبدکاووس، مسوولیت حادثه غمبار منا را بر گردن آل سعود دانست، اظهار کرد: امروز رژیم آل سعود نه تنها به سرنوشت اسلام و مسلمانان ذره ای فکر نمی کند بلکه با کمال بی شرمی، ارتباط رسمی خود را با رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن اسلامن ومسلمین را نیز علنی کرده است.

وی با بیان این که شهدا ناظر بر رفتار و اعمال ما هستند، یادی هم از فرماندار فقید بندرترکمن شهیده مرجان نازقلیچی که در فاجعه منا به درجه رفیع شهادت نایل آمد کرد و افزود: قرار دادن شهدای منا در ردیف خانواده معظم شاهد توسط رهبری معظم نظام و پیگیری حقوق آنان در مجامع بین المللی، معافیت سربازی و بیمه خانواده شهدا توسط دولت از مهمترین اقدا مات درحال انجام است.

استاندار گلستان اظهار کرد: یکی از دلایل ممانعت و کارشنکی آل سعود از حضور حجاج ایرانی درحج امسال ترس آنان از احیای راه شهدای منا است.

صادقلو با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه غمبار منا، پیگیری عامل اصلی این جنایت غیر انسانی از سوی مسئولان و بازماندگان را مهمترین پیام شهدای والامقام منا دانست و بر حفظ وتداوم راه این شهدا تاکید کرد.