بوشهر – با حضور مسئولان شهرستان و مدیران حوزه علمیه، سال تحصیلی مدرسه علمیه دیر آغاز شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از حوزه علمیه بوشهر، مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در مراسم آغاز سال تحصیلی مدرسه علمیه مهدی موعود(عج) دیر با اشاره به جایگاه والای روحانیت، رسالت این قشر از جامعه را همانند رسالت انبیا و ائمه(ع) عنوان کرد و اظهار داشت: روحانیان نباید تنها به فکر آموختن دانش باشند بلکه باید در کنار آن اخلاق و تربیت مورد توجه قرار دهند.

حجت‌الاسلام رضا خدری با تاکید بر توجه به تمدن عظیم اسلامی افزود: طلاب باید در همه ابعاد و جوانب تلاش کنند تا بتوانند به آنچه مورد نیاز تمدن عظیم اسلامی است دست یابند.

وی به اهمیت و جایگاه حوزه علمیه اشاره کرد و گفت: مسئولان باید توجه بیشتری به حوزه‌های علمیه داشته باشند و زمینه حضور طلاب را در جامعه فراهم کنند.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با تاکید بر تامین روحانیون مساجد و مدارس شهرستان دیر تصریح کرد: باید به دنبال حوزه علمیه مطلوب در شهرستان دیر باشیم و همه مساجد و مدارس و روستاهای اطراف را تحت پوشش تبلیغی و فرهنگی خود قرار دهیم.

در این مراسم حجت‌الاسلام بحرانی مدیر مدرسه علمیه مهدی موعود(عج) دیر و حجت‌الاسلام حسینی امام جمعه شهرستان دیر سخنانی بیان کردند.