وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که هدف مسکو از حضور نظامی در سوریه، حمایت از دولت و کردهای سوری در مبارزه با تروریست های داعش است.

به گزارش پرس شیعه،به نقل از پایگاه لبنانی العهد، وزارت خارجه روسیه عنوان کرد: هدف از اقدامات ما در سوریه، حمایت از دولت، ارتش، کردها و معارضان ملی این کشور در مبارزه با تروریسم است.

همچنین این وزارتخانه از تمامی متحدان و شریکان خود دعوت کرد تا قطعنامه های جهانی مبنی بر حمایت از سوریه را به صورت کامل عملیاتی کنند.

از سوی دیگر «ماریا زاخاروف» سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز طی سخنانی اظهار داشت: غرب از ما درخواست کرد که مناطق مرزی سوریه و ترکیه را بمباران نکنیم تا خطوط کمک رسانی تروریست ها قطع نشود.

در همین راستا وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که جنگنده های این کشور طی یک هفته ۴۴۴ سورتی پرواز هوایی انجام دادند و نزدیک به ۱۶۰۰ نقطه از مواضع تروریست های داعش را بمباران کرده اند.

شایان ذکر است طی روزهای اخیر رسانه های غربی حملاتی را علیه روسیه آغاز کرده اند و مدعی شده اند که جنگنده های این کشور، بیمارستان های سوریه را بمباران کرده اند. این در حالی است که این مطلب از سوی روسیه تکذیب شده است.