رسانه های سوریه امروز (دوشنبه) گزارش دادند که بر اثر وقوع چند انفجار تروریستی در مناطق مختلف سوریه ۲۳ نفر کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) از کشته شدن یازده نفر و زخمی شدن ۴۵ نفر دیگر براثر دو انفجار در نزدیک شهر طرطوس این کشور خبر داد.

دو انفجار یاد شده در نزدیک پل الارزونه در یکی از ورودیهای شهر طرطوس روی داد. ابتدا یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده منفجر شد و سپس یک عامل انتحاری خودش را در بین مردم که برای کمک به زخمی ها در محل جمع شده بودند، منفجر کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی رسمی سوریه، آمار کشته های انفجار یک دستگاه موتوسیکلت در میدان مرشو در شمال مرکز شهر الحسکه نیز به هشت نفر افزایش یافت که شش نفر از آنها نیروهای امنیتی کرد هستند.

همچنین در ساعات اولیه امروز یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در ورودی محله الزهراء شهر حمص در مرکز سوریه منفجر شد که به گفته تلویزیون رسمی این کشور، سه کشته برجای گذاشت.

خبرگزاری سانا به نقل از یک منبع در فرماندهی پلیس ریف دمشق نیز از وقوع انفجاری تروریستی در جاده الصبوره البجاع در غرب این شهر خبر داد که به جان باختن یک نفر و زخمی شدن سه نفر دیگر منجر شد.