رئیس مجلس ملی فرانسه گفت: کشورهای منطقه و جهان همگی نیازمند بازگشت ایران به صحنه بین‌الملل هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ «کلود بارتلون» رئیس مجلس ملی فرانسه در جریان دیدار با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ما آگاهیم که در زمانی اینجا هستیم که ایران در دوره جدیدی از رابطه خود با جامعه جهانی به سر می‌برد، یعنی پس از توافق هسته‌ای ایران در وین.

وی ادامه داد: به طور تاریخی همواره جاذبه‌ای میان کشور ایران و فرانسه وجود داشته است.

رئیس مجلس ملی فرانسه افزود: در دیدار با ریاست جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی ایران و دیگر مقامات ایرانی، ما در خصوص پرونده‌های بسیاری به تبادل نظر پرداختیم و آنها را مورد بررسی دوجانبه قرار دادیم.

کلود بارتلون تصریح کرد: اساس دیدارهای ما در ایران این است که باید به جامعه جهانی نشان دهیم که همه طرف‌های درگیر در مذاکرات هسته‌ای وین به این توافق احترام کامل خواهند گذاشت.

وی با تاکید بر وجود پرونده‌های فراوانی که نیاز به همکاری بین‌المللی دارد، افزود: باید تمامی مفاد توافق هسته‌ای را اجرایی کنیم، چرا که در هر پرونده بین‌المللی همچون فساد، پولشویی، تروریسم، مواد مخدر و … نیازمند احترام به تمام مفاد توافق بین‌المللی داریم.

رئیس مجلس ملی فرانسه گفت: جهان و کشورهای منطقه نیازمند بازگشت ایران به صحنه بین‌المللی هستند.

کلود بارتلون در پایان خاطرنشان کرد: همکاری مشترک میان ایران و فرانسه نمادی دارد و آن نماد این بود که پس از توافق هسته‌ای، رئیس‌جمهور ایران، فرانسه را به اولین مقصد اروپایی خود انتخاب کرد.