بندرعباس – ناوگروه چهل و سوم نیروی دریایی ارتش با پیام صلح و دوستی راهی بندر کراچی پاکستان شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، ناوگروه چهل و سوم نیروی دریایی متشکل از ناو پشتیبانی لجستیک کنارک، ناو نیرو بر لاوان، ناو موشک انداز فلاخن، ناو موشک انداز خنجر به همراه یک فروند بالگرد اس اچ با بدرقه دریادار بی غم عازم بندر کراچی کشور پاکستان شد.

ناوگروه چهل و سوم با پیام صلح و دوستی متشکل از دو ناو لجستیک و نیرو بر، دو ناو موشک انداز و یک فروند بالگرد جهت شرکت در مراسمی عازم بندر کراچی در کشور پاکستان شد. این ناوگروه پس از آن راهی خلیج عدن و تنگه باب المندب خواهد شد.

دریادار غلامرضا بی‌غم در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اعزام چهار ناو به این ماموریت بیان داشت: ناوگروه چهل و سوم با حضور دو ناو لجستیک کنارک و لاوان و دو ناو موشک انداز فلاخن و خنجر به همراه یک فروند بالگرد اس اچ عازم ماموریت شدند.

وی عنوان کرد: در این ماموریت ناوگروه چهل سوم با پیام صلح و دوستی در بندر کراچی کشور پاکستان پهلوگیری خواهد کرد و سپس از آنجا راهی خلیج عدن و تنگه باب المندب خواهد شد.

به گفته بی‌غم، جمهوری اسلامی ایران و پاکستان روابط سیاسی و نظامی خوبی دارند و حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در بندر کراچی در راستای تحکیم روابط سیاسی و نظامی خواهد بود.