مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در سخنانی ضمن اعلام مخالفت کشورش در برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز شمال سوریه، آن را اقدامی بی فایده توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «ینی شفق»، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در سخنانی با اعلام مخالفت کشورش در برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه، این اقدام را بی فایده خواند.

«بن رودز» (Ben Rhodes) مشاور امنیت ملی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا امروز در این باره گفت: درست است که مشکلات و خشونت ها در سوریه ادامه یافته است؛ اما برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه نمی تواند رافع این مشکلات به شمار آید.

«بن رودز» دراین باره ادامه داد: آمریکا دیگر برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز شمال سوریه را تحت بررسی ندارد چرا که کُمکی به حل و فصل مشکلات و مناقشات کنونی در این منطقه نمی کند.

مشاور امنیت ملی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری خود در «لائوس» افزود: از آنجائیکه هنوز جنگ و درگیریِ زمینی در شمال سوریه ادامه دارد، گمان نمی‌کنیم منطقه پرواز ممنوع بتواند مشکلات خاصی را بر روی زمینِ سوریه حل نماید.

وی تأکید کرد: منطقه پرواز ممنوع تنها به یک منطقه خاص محدود شده اما، مشکلات و خشونت ها در دیگر بخش‌ های این کشور (سوریه) ادامه خواهد یافت.

این در حالیست که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی پایانی نشست جی ۲۰ در شهر «نانگژو» چین از ارائه پیشنهاد خود به رؤسای جمهور آمریکا و روسیه برای برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز شمال سوریه خبر داده بود؛ اقدامی که با مخالفت این دو رئیس جمهور مواجه گردید.