دولت کویت طی سال های اخیر ه ویژه پس از سال ٢٠١٢میلادی و تغییرات سیاسی در این کشور، میلیاردها دلار در این مصر سرمایه گذاری کرده است و در ادامه این روند، قصد دارد با استفاده از ظرفیت یکی از بزرگترین شرکت های نفتی خود به نام ‘کویت انرژی’ در بخش نفتی مصر سرمایه گذاری کند.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه الرای در این زمینه نوشت ‘بر اساس توافق مشترک میان کویت و قاهره، شرکت کویت انرژی، یکی از بزرگترین شرکت های صنعت نفت کویت، تولید در میدان نفتی الجهراء واقع در منطقه صحرای غربی مصر را آغاز کرده و بدین ترتیب همکاری های دو کشور وارد مرحله جدیدی شده است.’
همچنین به گفته خانم ساره اکبر، مدیر اجرایی شرکت کویت انرژی، مراحل کشف وشناسایی این میدان نفتی در ماه ژوئیه گذشته به پایان رسیده و امتیاز فعالیت در آن، به کویت واگذار شده است.
در حال حاضر روزانه ۴۵٠ هزار بشکه نفت در این میدان تولید می شود و قرار است به مرور زمان سطح تولید آن افزایش یابد.
شرکت کویت انرژی در حال حاضر در کشورهای عمان٬ یمن و عراق فعالیت دارد و پیش از این مذاکراتی را با مقام های وزارت نفت کشورمان جهت خرید گاز صورت داده بود که این گفت و گوها بی نتیجه ماند.
کویت به همراه عربستان سعودی و امارات متحده عربی از مهمترین حامیان حکومت مصر پس از حوادث سال ٢٠١٢ بوده و برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی مصر٬ میلیاردها دلار سرمایه گذاری کرده اند.
این کمک ها با هدف حفظ نفوذ شورای همکاری خلیج فارس در مصر صورت گرفته است.