سخنگوی وزارت دفاع عربستان مدعی شد که تمام نیروهای زمینی این کشور در داخل مرزها هستند و عربستان نیروی زمینی در خارج ندارد.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از پایگاه النشره، احمد العسیری مشاور وزارت دفاع سعودی اعلام کرد که ریاض آماده سازی برای عملیات زمینی در سوریه تحت رهبری ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا را آغاز کرده است.

وی افزود زمان عملیات زمینی در سوریه هنوز مشخص نشده است و همچنان از سوی کارشناسان تحت بررسی است. این مقام سعودی در عین حال گزارش های رسانه ای مبنی بر حرکت زره پوش های سعودی به سمت مرزهای سوریه از طریق اردن را تکذیب و تصریح کرد که تمام نیروهای زمینی عربستان هنوز در داخل مرزها هستند.

العسیری همچنین مدعی شد که کشورش در یمن نیروی زمینی مستقر نکرده و حضورش در یمن تنها به مستشاران سعودی محدود می شود و عملیات زمینی در یمن توسط ارتش این کشور و حمایت جنگنده های ائتلاف عربی انجام می شود.

این ادعای سعودی ها در حالی مطرح می شود که نظامیان سعودی چندین سال است با اشغال بحرین به سرکوب مردم این کشور پرداخته و گذشته از حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست های تکفیری در سوریه، در یمن نیز هر روز علیه مردم این کشور مرتکب جنایت می شوند.