یک افسر میدانی از آغاز قریب‌الوقوع عملیات نظامی ارتش سوریه علیه گروه‌های تروریستی در شهرک‌های جنوب درعا خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از تسنیم، یک افسر میدانی گفت که ارتش سوریه به‌زودی عملیاتی نظامی به‌سمت شهرکهای “اِبطع و داعل و عتمان” در جنوب حومه جنوبی درعا به‌سمت این شهر آغاز می‌کند.

وی افزود که نیروهای ارتش سوریه خواهند توانست به‌سمت جاده ارتباطی بین دو شهرک بصری الحریر و نوی نقطه اتکای تروریستها در استان درعا پیشروی کنند.

این افسر میدانی در ادامه اظهار داشت که شهرک بصری الحریر با توجه به اینکه به شهرک استراتژیک الشیخ مسکین نزدیک است و به دروازه شرقی استان السویدا می‌رود، حائز اهمیت است.

وی تأکید کرد که نیروهای سوری با آزادسازی گردان پدافند هوایی المهجوره در حومه درعا، ۱۰ کیلومترمربع در اطراف شهرک ابطع در جنوب این شهر را به کنترل خود در آوردند.

این فرمانده میدانی گفت که آزادسازی گردان پدافند هوایی و دامنه‌های اطراف آن در اطراف شهرک ابطع در حومه درعا، دستاوردی جدید برای ارتش سوریه در جنوب این کشور به شمار می‌رود به‌ویژه که این پیشروی از طریق عملیات نظامی سریع و منظم به‌دست آمده و گروههای تروریستی را در حومه درعا غافلگیر کرده است.

آزادسازی گردان پدافند هوایی دارای ابعاد استراتژیکی مهمی است، زیرا از سویی جاده امدادرسانی به گروههای تروریستی در ابطع و داعل را در تیررس ارتش سوریه قرار می‌دهد و از سوی دیگر مشرف بر جاده بین‌المللی دمشق ــ درعا است و امنیت این جاده را بیشتر می‌کند.

در حالی که تروریستها تلاش کرده‌اند همه امکانات را برای جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه به کار برند اما تاکنون موفق نشدند و دهها تن از عناصر خود را از دست داده و دهها خودروی آنها منهدم شده و اختلافات بین گروههای مسلح در جنوب افزایش یافته است.