گرگان – مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان از برگزاری کنگره شعر اهل بیت در دی ماه خبر داد و گفت: کنگره شعر اهل بیت (ع) نماد وحدت بین شیعه واهل سنت است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، حجت الاسلام نور الله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شعر در وصف اهل بیت نشان از محبت است و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) یکی ازمولفه های وحدت بین شیعه و اهل سنت است.

وی با بیان این نکته که کنگره شعر اهل بیت با حضور ادبا، شعرا، نویسندگان، علما و علاقمندان به حوزه شعر در دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد، اظهار کرد: این کنگره بهترین فرصت را برای نویسندگان و شاعران تشیع وتسنن مهیا کرده تا بتوانند محبت خود را نسبت به اهل بیت در قالب شعر ارائه دهند و مکنونات قلبی خود را به ظهور و بروز برسانند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: دبیرخانه این کنگره در اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان مستقر است و علاقه مندان تا ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۵ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

ولی نژاد یادآور شد: به صاحبان برتر، لوح تقدیر و هدایای نفیسی آزادی اهداء می شود.

رئیس کنگره شعر اهل بیت (ع) استان گلستان گفت: در این کنگره علاوه بر شعر مقاله هم با موضوعات جلوه های محبت و اهل بیت در شعر مختومقلی فراغی، سیمای اهل بیت در شعرای اهل سنت، توسل اهل بیت دراشعار اهل سنت و بررسی تجلیل و توصیف شعر امام علی (ع) در استان پذیرفته می شود.