ایلام-امام جمعه ایلام گفت: پیام مهم و تاریخی سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب برای حجاج، هشدار جدی به رژیم آل سعود بود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: پیام مهم و تاریخی رهبر معظم انقلاب هشدار جدی به رژیم آل سعود بود، پیام امسال رهبر فرزانه انقلاب به حجاج بیت الله الحرام و مسلمانلان جهان ترجمان آیه شریفه اشد علی الکفار و انعکاس خشم و غغضب الهی بود.

وی ادامه داد: این پیام درد آلود و غم بار ماهیت فاسد شجره ملعونه ال سعود را برای امت اسلامی افشا کرد، شدت لحن بی نظیر رهبری خطاب به وارثان ابوجهل و ابوسفیان این حقیقت را گوشزد می کند که کاسه صبر مقتدرترین و حکیم ترین رهبر جهان اسلام لب ریز شده است و دشمنان پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت در صورت جبران نکردن فجایع خود با ضربه سهمگین و کوبنده نیروهای مسلح قدرتمند جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

وی تصریح کرد: این پیام تاریخی هشدار به دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی بود که سیاست التماس و خضوع و موضع انفعالی، سفاکان و خون آشامان رژیم آل سعود را وقیح تر و وحشی تر می کند.

آیت الله لطفی اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی باید پاسخ دهد یکسال پس از فاجعه منا و مسجد الحرام و آزار و اذیت دو نوجوان در ایام عمره و گستاخی های مکرر وزیر بد ریخت سعودی چه اقدام انقلابی برای تنبیه رژیم آل سعود انجام داده است؟

امام جمعه ایلام افزود: عید قربان جلوه گاه تعبد و تسلیم ابراهیم خلیل است و روز قرب انسان به خداوند در سایه عبودیت است، عید قربان روز قربانی کردن عزیزها در آستان عزیزترین یعنی خدا است.

آیت الله لطفی عنوان کرد: دعا محکم ترین ریسمان ارتباط عبادات و دعا ریشه اتصال انسان با مبدا هستی و قدرت لایزال هستی است، از این رو نمی توان گفت دعا و عبادات مخصوص ایام خاص هستد.

وی ادامه داد: اما زمان هایی وجود دارد که فرصت ویژه ایی برای ارتباط با خداوند از طریق دعا و راز و نیاز است چرا که رحمت خاص خداوند در آنها از مبدا اعلی به سوی بندگاه سرازیر می کنند.

خطیب جمعه ایلام همچنین به سالروز حادثه منا اشاره کرد و افزود: فاجعه هولناک منا و کشتار عظیم زائران خانه خدا یکی از مصائب بزرگ و فراموش نشدنی جهان اسلام است.

وی ادامه داد: این حادثه هولناک حاکی از بی لیاقتی و سوء مدیریت رژیم سعودی در اداره حرمین شریفین است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام همچنین به ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی رهبری اشاره کرد و افزود: این ابلاغیه اتفاف مبارک و در عین حال از اولویت‌ها و ضروریات جدی جامعه اسلامی است.

وی ادامه داد: اصولا کانون خانواده یکی از موضوعات بسیار مهم از سوی دین اسلام بوده که در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز به آن اشاره شده است، رهبر معظم انقلاب در ابتدای این سیاست‌ها فرمودند خانواده واحد بنیادی و سنگ بنای جامعه اسلامی و کانون رشد و تعالی بوده و پشتوانه سلامت و بالندگی و اقتدار و اعتلای معنوی کشور و نظام اسلامی است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: در صنایع نظامی و قدرت نظامی به حدی توانمند شده‌ایم که دشمنان جرات تجاوز به کشور را ندارند، در بخش اقتصاد نیز باید به گونه‌ای پایه‌هات اقتصادی به ویژه در بخش تولید قوی و مستحکم باشد که هیچ فشار و تحریمی پایه‌های اقتصادی کشور را متزلزل نکند.

لطفی تصریح کرد: اقتصاد کشور باید به نحوی از مقاومت برسد که هرگونه تحریم را ناکارآمد کند و تحریم‌ها تاثیر منفی بر اقتصاد و بخش‌های واقعی اقتصاد نداشته باشد، یکی از اساسی‌ترین اقداماتی که دولت باید انجام دهد حمایت از بخش تولید است، رونق تولید بر اساس ظرفیت‌های داخلی، نیروی متخصص داخلی و سرمایه ایرانی محور اقتصاد کشور و تامین کننده نیازهای داخلی و کاهش وابستگی به واردات خواهد شد.