چالوس – امام جمعه چالوس با اشاره به فاجعه منا گفت: این فاجعه غم انگیز و شهادت حجاج ایرانی و اسلامی بیانگر بی کفایتی و بی مسئولیتی و ضعف و ناتوانی حکام رو به زوال آل سعود است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد مهدی راشدی در خطبه های نمازجمعه این هفته چالوس با اشاره به ۹ ذی الحجه روز عرفه و شهادت حضرت مسلم بن عقیل و هانی بن عروه این دو یار وفادار و فداکار امام حسین (ع)، روز دعا و نیایش و آغاز دهه ولایت و امامت افزود:چند سالی است سنت برگزاری دعای عرفه در کشور حسینی رو به گسترش است و این نشان از بصیرت عاشورایی و دینی مردم ماست.

وی افزود: ویژگی دیگر روز عرفه، روز عید سعید قربان و نماز عید امسال همزمانی با سالگرد فاجعه منا و جنایت رژیم مهمان کش آل سعود در به شهادت رساندن حدود ۵۰۰ زائر ایرانی و هفت هزار زائر مسلمان است که انتظار می رود مردم شریف انقلابی شهر و کشور ما در این مراسم برای تجلیل و بزرگداشت یاد شهیدان زائر خانه خدا و محکومیت جنایت و خباثت آل سعود هر چه باشکوهتر شرکت کنند.

وی با بیان اینکه جالب است دنیا و سازمان های حقوق بشر و مدعیان حمایت از حقوق بشر چشمانشان را از این همه جنایات بستند، افزود: یک فاجعه تلخ و بی سابقه که این همه انسان های پاک در پاکترین سرزمین با وضع فجیع کشته شده اند نهاد های بین المللی و حقوق بشری کمترین قدمی بر نداشتند.

خطیب جمعه چالوس با اشاره به اینکه فاجعه منا بیانگر بی کفایتی و بی مسئولیتی و ضعف و ناتوانی حکام فرتوت آل سعود است به کسانی که از این رژیم حمایت می کنند و کمک می دهد بی سابقه ترین فروش سلاح را به این کشور دارد و تمام جنایات این رژیم چه در یمن و یا سوریه و یا دیگر کشور ها شریک هستند و باید پاسخگو باشند.

حجت الاسلام راشدی نوری افزود : امروز رژیم ال سعود امنیت جهان اسلام را با به وجوداوردن گرو های تروریستی و اختلاف افکنی میان مسلمانان و تحمیل جنگ نیابتی بر ملت های منطقه به خطر انداخته است و مانع تراشی و کارشکنی مانع حضور حجاج ایرانی و برخی کشور ها در حج شده است.

وی افزود: چه کسی در دنیا که نداند گرو ها های تروریستی و تکویری فرزندان نامشروع این رژیم پلیدن که کشور های اسلامی و مردم بی گناه سوریه و یمن و عراق با نقشه و برنامه ریزی این رژیم و سیاستگزاری اربابانش هر روز به خاک و خون کشیده می شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن به آغاز بازگشایی سال تحصیلی جدید اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) مانند همیشه و همه ساله و براساس وظیفه ذاتی اش برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت جشن عاطفه ها برگزار می شود و انتظار می رود مردم شریف از این عمل خیر و خدا پسندانه بیشتر استقبال کنند و با حمایت مالی دانش آموزان نیازمند را برای آرامش تحصیلی پشتیبانی کنند.

امام جمعه چالوس در پایان گفت: سنت قربانی کردن در روز عید سعید قربان سنت نبوی و ابراهیمی و برای تضمین سلامتی خانوادها است و کسانی که توانایی یک قربانی کامل را دارند فقرا و نیازمندان را فراموش نکنند و کسانی که این توان را ندارند چند نفری باهم شریک شوند و این سنت را اجرا کنند.