مشهد- عالم بحرینی گفت: آل خلیفه در بحرین جنگ طائفی، مذهبی و اعتقادی به راه اندخته است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ محمدخجسته در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته مشهد در حرم رضوی اظهار کرد: مظلومیت ملت بحرین در قبال حکومت لاابالی و ظالم آل خلیفه برکسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه جریاناتی که علیه بحرینی‌ها ایجاد می‌شود بسیار خطرناک و دردناک است، ادامه داد: آل خلیفه در این کشور جنگ طائفی، مذهبی و اعتقادی به راه اندخته است.

عضو مجلس علمای بحرین افزود: آل خلیفه تنها در اقدامی یک ماهه بیش از ۳۰ مسجد شیعی بحرین را تخریب کرد و حسینیه‌ها و مجالس اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و شعائر دینی را مورد تجاوز قرار داد.

وی با اشاره به اینکه آل خلیفه با سخنرانی‌های مذهبی غیرواقع و دروغین سعی در جذب مردم به سمت خود را داشت، خاطرنشان کرد: خوشبختانه ملت مظلوم بحرین این حیله‌ها را باور نکردند اما سران آل خلیفه عالمان و نخبگان بحرینی را از بورسیه شدن و پیشرفت کردن در عرصه علم منع کردند.

عالم بحرینی و شکنجه شده رژیم آل خلیفه عنوان کرد: آل خلیفه تنها به این حماقت ها اکتفا نکرد و به آیت الله شیخ عیسی قاسم جسارت کرده و خانه اش را محاصره کرد.

وی بیان کرد: این رژیم به شیخ عیسی قاسم اتهام پول شویی زد و او را از طرف دادگاه‌های فاسد و بی‌عدل بحرین به شکلی ظالمانه و غیرعادلانه محکوم کرد.

عضو مجلس علمای بحرین واکنش مردم غیرتمند بحرین را تحسن مقابل در منزل این عالم شیعی دانست و اظهار کرد: آن‌ها پس از تحسن خطاب به رژیم آل خلیفه گفتند حق هیچگونه گستاخی‌ ندارید و با قاطعیت تمام اعلام کردند که هیچ غلطی نمی توانید بکنید.

وی گفت: این نظام خائن و فاسد بر قدم برداشتن با گام های شیطانی خود ادامه داد و در مقابل علمای بحرین هم ساکت ننشستند و راه شیخ عیسی قاسم را ادامه دادند، همچنین مردم بحرین گفتند هیهات من الذله و هرگز تسلیم نمی‌شویم و تا رسیدن به حق و حقوق خود و ریشه کردن رژیم آل خلیفه، راه امام حسین(ع) را ادامه می دهیم.