کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه قراردادهای یک طرفه باعث تضعیف توان دفاعی کشور می شود، از مجلس شورای اسلامی خواست در برابر معاهده FATF کوتاه نیاید.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های امروز شهرستان کرج، اظهار کرد: با فرد بخیل، نادان و کذاب نباید دوستی کرد، دوستی با این دسته افراد انسان را متضرر می سازد.

وی با بیان اینکه فرد بخیل اهل اعطا و پرداخت نیست، انسان ترسو به درد دوستی نمی خورد، افزود: وظیفه افراد در برابر حاکم اسلامی در خطب امیرالمومنین(ع) در نهج ابلاغه مورد تاکید واقع شده است.

امام جمعه کرج خاطر نشان کرد: کوتاهی در فرامین امام آثار مخربی را به همراه دارد؛ تفسیر به رای در جامعه خسارات فراوانی را متحمل جامعه می کند.

بررسی زندگی امام باقر (ع)

خطیب نماز جمعه کرج با تاکید بر لزوم رعایت و تقویت تقوای الهی در جامعه توسط مردم، تصریح کرد: اهل تقوی از فرد احمق فاصله می گیرند؛ باید دستورات الهی و ائمه اطهار (ع) فرا گرفته در زندگی به کار گرفته شود.

وی با اشاره به مناسبت های پیش رو در هفته جاری، گفت: هفتم ذی الحجه با شهادت امام محمدباقر مصادف شده، در دوران امامت آن حضرت دولت بنی امیه رو به نابودی رفت.

وی با بیان اینکه در دوران ۱۹ ساله امامت آن حضرت ۵ خلیفه تغییر کرد و مردم از آن خلفا بیزار بودند، گفت: این موارد زمینه نهضت علمی امام محمدباقر(ع) را فراهم کرد، پیش از این نهضت، گنجینه فراوانی از احادیث شیعیان نابود شده بود که بعد از تحقق این نهضت احادیث رسول خدا جمع آوری و مورد توجه قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان با اعلام اینکه امام باقر (ع) مرجع علمی و پاسخگوی سوالات متعددی در جامعه و شاهد وقایع عظیم کربلا بود، گفت: ۸ ذی الحجه امام حسین(ع) به سمت کوفه حرکت و ۷۰ قربانی را به سمت این سرزمین برد.

«شجره ملعونه» بار معنایی بلندی دارد

وی در بخش دیگر سخنرانی خود با اشاره به ابلاغ مقام معظم رهبری درباره سیاست خانواده و سخنرانی ایشان در دیدار با خانواده شهدای منا، گفت: هر یک از تحلیل های مقام معظم رهبری باید جداگانه مطرح شود.

آیت الله حسینی همدانی تصریح کرد: در فرمایشات مقام معظم رهبری بیان «شجره ملعونه» به رژیم منحوس آل سعود بار معنایی بلندی دارد، این مهم باید مورد توجه قرار گیرد که اسلام از هر طرف مورد هجمه است، در سراسر عالم دشمنان درصدد هستند به هر اسم و بهانه ای اسلام را بکوبند و ضربه خورده را به پیکره اسلام وارد کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان و استکبار جهانی، ایران که خود ضربه خورده تروریست را حامی تروریست می داند و رژیم منحوس آل سعود که تروریست پرور است را در زمره این مهم قرار نمی دهد، افزود: دشمنان اسلام در حالی خود را مدافع حقوق بشر می دانند و دم از حقوق بشر می زنند که بدون هیچ دلیلی انسان های بیگانه را می کشند.

مسلمانان باید مجهز به انواع سلاح ها باشند

امام جمعه کرج با بیان اینکه کنار گذاشتن نیروی دفاعی و صرف هزینه های این بخش در حوزه های دیگر در ظاهر سخن قشنگی است در حالی که این سخنان دوری از آیات قرآن را به همراه دارد، تصریح کرد: برخی حاضر هستند برای امور دنیایی و توسعه بنیاد مروج فرهنگ غرب کمک کنند اما به بنیادهایی نظیر غدیر کمک نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: باید دید در این باره قرآن و عترت چه می گوید و بر اساس آن عمل کنید، آیه ۶۰ سوره انفال با مسائل روز تطبیق دارد.

وی با تاکید بر اینکه طبق آیات قرآن کریم باید هر نیرویی را در قدرتداری برای مقابله با دشمنان آماده کنیم و در این راستا ساز و کار جنگی برای میدان نبرد را نیز در دست داشته باشیم، گفت: بدین وسیله می توان دشمنان خدا و خویش را بترسانیم.

وی با اعلام اینکه مفاد آیه مذکور گویا و دستور آماده باش همه جانبه است؛ آمادگی لازم مسلمان در برابر دشمنان امری ضروری است تا در دل دشمن بتوان هراس ایجاد کرد، بیان کرد: مسلمانان باید مجهز به انواع سلاح ها باشند به همین سبب باید تا می توانید حد اکثر توان خود را به کار ببندید بدون شک پرداخت بودجه برای این مهم ضروری است.

ایجاد جنگ روانی برای هراس دشمن قابل اجرا است

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه باید برای مقابله با دشمنان از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات استفاده کنید، خاطرنشان کرد: ایجاد جنگ روانی برای هراس دشمن نیز قابل اجرا است این مهم دستور دینی در اسلام محسوب می شود به طور قطع دشمنان خدا باید به واسطه امکانات یاد شده ترسانده شوند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: به فضل الهی و همت جوانان مومن و متعهد در ارتش و سپاه در زمینه های مختلف قدرتمند هستیم، هر کشوری قصد آسیب رساندن به ایران را داشته باشد جیزی جز خفت نصیب آن ها نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نیروهای بسیجی و مردمی با فرمان مقام معظم رهبری لحظه ای درنگ نکرده و از کیان دین دفاع می کنند، افزود: عده ای می گویند نباید ایران در جهان طوری مطرح شود که از این کشور بترسند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه برخی این طور مطرح می کنند که ما کاری کردیم ایران هراسی را کنار گذاشتند و برجام سایه شوم جنگ را از کشور برداشته است، گفت: باید در اوج قدرت توانایی داشته باشیم و از ایران نترسند، کنار گذاشتن توان درست نیست.

برخی در داخل با دشمن آشکارا بنای مراوده دارند

خطیب نماز جمعه کرج با بیان اینکه انقلاب اسلامی ملت را بیدار و دعوت به وحدت کرد، گفت: بدون شک مخالفت هایی در این مسیر به وجود آمده همچنین باید به این مهم اشاره کرد که همه دشمنان شناخته شده نیستند که این موارد بارها در قرآن مطرح شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید در مقابل شگرد دشمنان خود را قوی کرد، گفت: برخی در حالی با دشمن آشکار بنای مراوده دارند که باید خود را برای مبارزه با دشمنان پنهان را آماده کنند.

امام جمعه کرج تصریح کرد: برای افزایش توان دفاعی باید خرج کرد و در این مسیر مساعدت مردم ضروری است.

وی با بیان اینکه بیانات رهبری ریشه قرآنی است، اگر کسی از روی آگاهی برخلاف بیانات ایشات سخن بگوید خائن به مملکت و قرآن است، گفت: قراردادهای یک طرفه باعث تضعیف توان دفاعی کشور می شود، امروز درصد هستند روندی را که در جریان برجام پیگیری می کردند در مسائلی نظیر « FATF» دنبال کنند که به مراتب از برجام بدتر است.

تبلیغ کالای غیرایرانی ممنوع

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اعلام اینکه از مجلس می خواهیم در برابر « FATF » کوتاه نیایند، افزود: یاد و خاطر شهدای منا براثر بی کفایتی آل سعود را گرامی می داریم.

وی با بیان اینکه عده ای در داخل سعی دارند دست دوستی با دشمنان دراز کنند، خاطرنشان کرد: امروز از مسئولان می خواهیم تا رسیدن به حق مسلم مردم کوتاه نیایند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطر ایت الله طالقانی و شهید مدنی، اظهار کرد: در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی و ترویج کالای ایرانی دستگاه ها نباید تبلیغ کالای غیر ایرانی را مد نظر قرار دهند، نباید زمینه فروش اجناس خارجی در جامعه توسط دستگاه های اجرایی فراهم شود.

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: هفته جاری فضای فروش کالای ایرانی اعم از لوازم تحریر و اقلام ضروری در مصلی فراهم می شود.