میامی- امام جمعه میامی ضمن محکومیت اقدامات عربستان سعودی در میزبانی از مناسک حج، گفت: آل سعود به نتیجه اعمال خباثت آمیزش در منطقه و جهان خواهد رسید.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور، در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع، ضمن بیان اینکه مناسک حج جاری بدون برگزاری مراسم برائت از مشرکان، حجی آمریکایی و سعودی وار خواهد بود، ابراز داشت: سعودی ها در سال جاری از ورود حجاج یمنی، سوری و مخالفان رژیم آل سعود جلوگیری کردند و با عدم پیگیری حوادث فاجعه منا موجبات عدم حضور حجاج ایرانی را فراهم ساختند که ما معتقدیم این رژیم خبیث نتیجه اعمال خود را خواهد دید.

وی افزود: دست پلید وهابیت آمریکایی و اسرائیلی فرصت توفیق شرکت در حج ابراهیمی را از برخی مسلمانان گرفت و نگذاشت تا عاشقان دل بسته به مسجد النبی برسند و همانطور که خداوند در قرآن نیز می فرمایند، ظالمان به سزای اعمالشان در دنیا و آخرت خواهند رسید.

منا فراموش ناشدنی است

امام جمعه میامی با بیان اینکه آل سعود کفایت میزبانی حج را ندارد، گفت: درفاجعه سال گذشته منا دست پلید شیطان از آستین آل سعود بیرون آمد و حادثه شهادت زائران بیت الله الحرام را به وجود آورد که این مهم هیچ گاه فراموش شدنی نیست.

صفایی پور همچنین افزود: آل سعود نه تنها با تشکیل کمیته حقیقت یاب در این باره مخالفت کرد بلکه حتی عذرخواهی را نیز در دستور کار خود قرار نداد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود امام محمدباقر(ع) را وارث علم همه پیامبران دانست و ابراز داشت: ایشان علوم مختلفی را دراختیار علما و مردم قرار دادند که حاصل این علوم امروز اسلام ناب محمدی(ص) است.

سرشماری نفوس اهمیت بالایی دارد

امام جمعه میامی همچنین به اجرای سرشماری نفوس و مسکن سال۹۵ نیز اشاره کرد و گفت: نهضت سرشماری عمومی یکی از با اهمیت ترین برنامه های آتی است که می تواند نقش مهمی در برنامه ریزی وچشم انداز چند ساله کشور و شهرستان داشته باشد لذا از آحاد جامعه می خواهیم تا در راه بهتر اجرا شدن این امر، اهتمام بورزند.

صفایی پور با بیان اینکه اطلاعات غلط باعث می شود تا میامی در ۱۰سال آتی با مشکل روبرو شود، ابراز داشت: از مسئولان می خواهیم تا اهمیت سرشماری را برای مردم تبیین کنند.

وی در پایان نیز ضمن اشاره به فرارسیدن روز عرفه، افزود: فضیلت عرفه به اندازه شب قدر است و از آن می توان به مثابه بهار خدا شناسی و فصل راز و نیاز نام برد که امیدواریم همه مسلمانان از این فضیلت الهی بهره مند شوند.