گرگان – نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان این که آل سعود دنبال تخریب چهره اسلام است، گفت: عربستان به داعش پول می دهد تا در منطقه نا امنی ایجاد کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید کاظم نورمفیدی، در خطبه های نماز جمعه شهرستان گرگان، با قرائت خطبه های نهج البلاغه اظهار کرد: حضرت امیرالمومنین (ع) در این خطبه انسان ها را دعوت می کند تا از راه خدا تبعیت کنند و سبک زندگی را از دستورات خدا آموزش بگیرند.

وی بیان کرد: حضرت علی (ع) می فرمایند اگر می خواهید راه و روش درستی را داشته باشید باید راه خدا را مورد عمل قرار دهید زیرا خدای متعال این راهی که نشان داده است یک آینده ای را برای آن در نظر گرفته است.

آیت الله نومفیدی تصریح کرد: اگر آن چرا که خدا خواسته انجام دهیم آینده بهشت است. بهشت رفتن و نجات پیدا کردن از جهنم بسیار دشوار است.

وی با تاکید بر این که خطبه های امیرالمومنین در این رابطه بسیار قابل قبول و دقیقا منطبق بر آیاتی از سوره نازعات است، تصریح کرد: خداوند در این سوره روز قیامت و تابلوی این روز را ترسیم می کند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، در خطبه دوم نماز هم بیان کرد: روز هفتم ذی حجه، سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) است. این مصیبت را خدمت فرزند گرامی ایشان حضرت ولی عصر (عج) و همه آن ها که دل در گرو خاندان پیامبر (ص) دارند تسلیت می گویم و امیدوارم همه پیرو راهی که خاندان رسول خدا گشودند باشیم تا فردای قیامت تحت امر پیامبر (ص) اهل بهشت باشیم.

وی بیان کرد: ۱۹ شهریور هم سالروز وفات بزرگ مردی است که در تمام دوران زندگی اش مشغول تعلیم اسلام راستین و در عین حال مبارزه با عواملی که مانع ترویج خدا می شدند، بود.

آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: مرحوم آیت الله طالقانی بعد از پیروزی انقلاب عمرشان چند ماهی وفا نکرد و از دنیا رفتند. ایشان اولین امام جمعه تهران بعد از انقلاب بودند و اولین نماز جمعه را در تهران برگزار کردند.

وی با بیان این که روز شنبه هم هشتم ذی حجه و یوم التربیه است، ادامه داد: این روز، روزی است که حاجیان آب بر می دارند و به سمت عرفات حرکت می کنند.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: یوم التربیه روزی است که حضرت امام حسین (ع) وقتی حاجیان به سمت عرفات رفتند به جای رفتن به عرفات، مسیر دیگری را انتخاب کرد و به سمت عراق و کوفه رفت. در نهایت این سفر به عاشورا منهتی شد و باعث شهادت حضرت و یاران ایشان شد.

وی اظهار کرد: یکشنبه نهم ذی حجه روز عرفه و روز دعا است. نگاهی که حضرت امام (ره) به دعا دارند بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: امام (ره) می فرمایند قرآن، «قرآن نازل» است و از آسمان به زمین آمده ولی دعاهای ائمه «قرآن صاعد» است یعنی قرآنی که از زمین به آسمان می رود.

وی بیان کرد: امام می فرمایند، هرچه از قرآن آمده، در قالب دعا به زبان ائمه بیان شده است. اولیاء خدا نگاهشان به دعا انقطاع به حق تعالی است و این که باب مراوده با دوست را مفتوح کند. یعنی انسان از همه چیز می برد و به خداوند نگاه می کند.

آیت الله نورمفیدی در ادامه نظرات امام (ره) گفت: ایشان می گویند ما اسیران نفس و شهوت خدا را برای خود می خواهیم. همه دعاهای ما برای زندگی و دنیا و مسائل مادی است و این از بزرگترین خطاها است.

دعاهای ما نباید برای مسائل دنیوی باشد

وی تصریح کرد: حضرت علی (ع) می فرمایند «خدایا پذیرفتم که آن گرمای سوزش آتش جهنم را تحمل کنم اما این را چگونه تحمل کنم که از نگاه کردن کرامت تو محروم می شوم». امیرالمومنین (ع) خطاب به خداوند می گویند که عزاب جهنم قابل تحمل است اما فراق تو برای من قابل تحمل نیست.

امام جمعه گرگان با تاکید بر این که دعا در نگاه ائمه یک نگاه است که شامل عشق، محبت و سوز و گداز است، اظهار کرد: نمونه این دعاها را می توان در دعای کمیل، ابوحمزه و سایر ادعیه ائمه دید. امام (ره) می فرمایند ما خدا را برای خود خودمان می خواهیم و این نگاه باید عوض و مثل امامان ما شود.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: دوشنبه هم روز عید قربان است. انشالله همیشه این دو عید فطر و قربان را باشکوهی اسلامی و هر سال باشکوهتر برگزار کنیم. زیرا غیر از این که عبادت و بندگی خداست شکوه جهانی هم دارد.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری و خانواده منا، گفت: ایشان مسائلی را درباره حقیقت حج فرمودند. ایشان فرمودند حج مظهر عزت، معنویت، وحدت و شکوه امت اسلامی است و هیچ آئین و مکتبی همچین مراسمی را ندارد.

وی اضافه کرد: خدای متعال این فریضه را واجب کرده است. این امر علاوه بر عبادت، نشان دهنده عزمت اسلام و مسلمانان است تا همه عالم شکوه مسلمانان را ببینند. اما امروز این حج با این عزمتی که خواست خدا است، با شکل خاصی پایین آمده است و این چیزی که الان داریم آن چیزی نیست که خدا خواسته است.

آیت الله نورمفیدی با یادآوری عبارت «شجره خبیثه ملعونه» که توسط مقام معظم رهبری استفاده شد، گفت: آن ها چیزهایی علیه ما درست کرده و گفته اند ایران می خواهد حج را سیاسی کند در صورتی که خداوند در سوره توبه می فرمایند این اعلان الهی است و باید در حج اعلام شود که اسلام و مسلمانان از مشرکین بی زار هستند.

وی با بیان این که حال ما می خواهیم حج را سیاسی کنیم یا آن ها که نمی گذارند حرفی آنجا زده شود؟ ادامه داد: پایه و اساس این رژیم توطئه انگلیس در زمان پایان یافتن حکومت عثمانی است. انگلیسی ها این شجره خبیثه ملعونه را سر کار آوردند.

مسلمانان باید در مدیریت حج نقش داشته باشند

وی بیان کرد: پارسال آن همه حاجی در سقوط جرثقیل و فاجعه منا کشته شدند ولی نه تنها عذرخواهی نکردند بلکه مدعی هم هستند.

امام جمعه گرگان با بیان این که عربستان در منطقه نا امنی ایجاد کرده است، افزود: ۱۸ ماه است مردم یمن را شب و روز بمباران می کنند. با هزار جور توطئه وارد کشورهای مسلمان منطقه شده اند و جنایت می کنند ولی آخر می گویند ایران دارد دخالت می کند.

وی اظهار کرد: نظری که اسلام درباره مسلمانان ها دارد ایجاب می کند که همه مسلمانان در مدیریت حج نقش داشته باشند. اگر سال گذشته مدیریت درستی می شد شاید خیلی ها زنده می ماندند ولی این رژیم حتی نگذاشتند آب به حجاج برسد.

نمایند مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: انشالله امیدواریم مکه و مدینه که برای همه مسلمانان محترم است از این وضعیت دربیاید. کسی که خود را خادم حرمین معرفی می کند نباید اینگونه باشد.

وی در ادامه توضیح داد: آن ها این جنایات را انجام می دهد و دنیا تصور می کند این نشانه اسلام است. دنیا که نمی داند این ها برای اسلام نیستند، دنیا فقط می بیند خادمین حرمین به یمن حمله می کند و کودکان و انسان های بی گناه را می کشند.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: داعش هم با پول آل سعود شکل گرفت. امیدواریم خدا همان بلایی که سر بنی امیه آورد و آن ها را در به در کردی نصیب این قوم پلید هم بگرداند.