یزد – نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد با اشاره به بی کفایتی و جهل سعودی‌ها گفت: گمراهی آل‌سعود به واسطه بی ولایتی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله محمد رضا ناصری در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه عبادی سیاسی شهر یزد با تسلیت شهادت امام محمدباقر (ع) و اشاره به نقش ولایت در جلوگیری از انحراف اظهار داشت: امام باقر(ع) مرجعیت اهل بیت در ولایت است و ولایت از پایه های اسلام است.

وی با بیان اینکه توجه به ولایت مسیر حرکت را نشان می‌دهد ادامه داد: مسئله ولایت مورد توجه و تاکید خداوند در آیات و روایات است و برخی مانند عربستان سعودی به دلیل بی توجهی به مسئله ولایت و نداشتن ولی فقیه گمراه شده و هنوز در جهالت خود غرق هستند.

خطیب جمعه یزد با اشاره به اینکه اگر ولایت مورد پذیرش نباشد به بیراهه می‌رویم عنوان کرد: عربستان سعودی ماه رمضان را دارند و روزه می گیرند، نماز به پا می دارند و از شب تا به سحر قرآن می خوانند اما چون ولایت ندارند بدعت هایی را در دین وارد می کنند و فتواهایی می دهند که اول خوشان گرفتار می شوند.

وی با اشاره به پیش‌رو داشتن روز عرفه و عید غدیر، فاجعه بزرگ منا در حج سال گذشته را یادآور شد و ادامه داد: مزدوران و وابستگان به رژیم صهیونیست و آمریکای جنایتکار با بی‌ مسئولیتی و بی ‌کفایتی خود موجب بروز چنین فاجعه ای شدند و شهادت مسلمانان بیگناه را رقم زدند.

امام جمعه شهر یزد با بیان اینکه شهادت مظلومانه هموطنان و شمار زیادی از مسلمانان در منا ظلمی بود که از جانب آل‌ سعود رقم خورد تصریح کرد: روز عرفه مردم به دعا و نیایش با خدا پرداخته که یکی از دعاها در این روز باید رهایی مسلمانان از دست ظلم صهیونیست و وهابیت و سعودی ها باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد در ادامه خطبه ‌های خود با یادآوری جنایات سعودی‌ ها در یمن عنوان کرد: مردم مسلمان جهان باید در برابر ظلمی که سعودی ها به مردم مظلوم یمن روا می دارند سکوت خود را شکسته و از مردم مظلوم به دفاع برخیزند.

به گزارش مهر، مردم مومن، متعهد و انقلابی همیشه در صحنه استان یزد بعد از برپایی نماز عبادی سیاسی جمعه با برگزاری راهپیمایی خشم و انزجار خود را نسبت به عربستان سعودی اعلام کرده و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر آل‌ سعود سر دادند.

همچنین در پایان این راهپیمایی و در تجمع مردمی در میدان امیرچخماق بیانیه‌ ای در چند بند در محکومیت رژیم آل‌سعود قرائت شد که با تکبیر حاضران مورد تایید قرار گرفت.