شادگان ـ امام جمعه شادگان گفت: عید قربان نشان دهنده وحدت مسلمانان در برابر دشمنان است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مجید شرفی در خطبه های نماز جمعه این هفته شادگان که در محل مسجد حضرت امیر المومنین (ع) این شهر برگزار شد، با اشاره به سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: امام محمد باقر شکافنده معضلات فکری و حل کننده مسائل و پیچیدگی های علوم زمان خود بودند.

وی با تصریح بر اینکه امام محمد باقر(ع) در گسترش معارف و دانش در عصر خود از یک شخصیت منحصر به‌فردی برخوردار بود، افزود: علم و معارف این امام همام مانند دیگر ائمه اطهار(ع) از آستان الهی نشأت می‌گرفت.

امام جمعه شادگان در ادامه خطبه های خود به فرا رسیدن عید قربان و با اشاره به اینکه عید قربان روز غلبه بر تمایلات نفسانی، رهایی از اسارت نفس و شکوفایی ایمان است، عنوان کرد: ضروری است مسلمانان در عید قربان به خودسازی، تزکیه نفس، مبارزه با امیال شیطانی و نفس اماره توجه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مسلمانان در قنوت نماز عید قربان سعادت دنیوی و اخروی را از پرودگار طلب می‌کنند، اضافه کرد: عید قربان جزو مهمترین اعیاد مسلمانان به شمار می‌رود.

حجت الاسلام شرفی در فراز دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز حادثه منا و شهادت جمع زیادی از زائران خانه خدا، این موضوع را دلیل بر بی‌کفایتی آل‌سعود دانست و گفت: حادثه حج سال گذشته تمامی مسلمانان جهان را آزرده خاطر کرد و این واقعه تلخ هرگز فراموش نخواهد شد.

وی، یاد و خاطره شهدای منا را گرامی داشت و ادامه داد: اتفاقات و حوادثی در سال گذشته رقم خورد و ثابت کرد سعودی ها درصدد جبران اشتباهات خود نیستند و صلاحیت خدمتگزاری زائران بیت الله الحرام را ندارند.

حجت الاسلام شرفی در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه با اشاره به محکومیت کشتار شیعیان در بحرین و بازداشت وشکنجه شیخ عیسی قاسم و علمای این کشور توسط حکومت آل خلیفه گفت: شیخ عیسی قاسم از رهبران انقلابی بحرین است که مردم این کشور علاقه وافری به وی دارند.

امام جمعه شادگان خاطرنشان کرد: یقیناً استمرار این مقاومتها سبب متزلزل شدن پایه‌های حکومت آل خلیفه می‌شود اگر چه پشتیبان آنها خارجیها و آل سعود باشند، عواقب وخیمی متوجه رژیم آل خلیفه می‌شود.

به گزارش مهر، در پایان آئین عبادی سیاسی نماز جمعه مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه شادگان راهپیمایی حمایت از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین در شادگان برگزار ‌شد که در این راهپیمایی مردم شادگان شعار مرگ بر آل خلیفه سر دادند و سلب تابعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین را محکوم کردند.