بجنورد- امام جمعه بجنورد با اشاره به اقدامات جنایتکارانه آل سعود، این کشور را محور و ریشه شرارت و ناامنی در منطقه دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز بجنورد که در محل مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: حکومت آل سعود امروز کاملا در اختیار آمریکایی‌هاست و این رژیم جنایتکار و فاسد با دستور گرفتن از آمریکا و صهیونیسم، به رغم جنایات زیادی که مرتکب شده است، بازهم ادعای مسلمانی دارد.

خطیب نماز جمعه بجنورد افزود: امروز عربستان محور شرارت در منطقه است و در هرکجای دنیای اسلام که خون مظلومی ریخته می‌شود، ریشه‌اش آل‌سعود است.

وی تصریح کرد: دستگیری علمای بحرین و جلوگیری از برگزاری نماز جمعه در این کشور، بر اساس برنامه ریزی‌های آل‌سعود و در راستای دشمنی با اسلام ناب محمدی صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: ایران اسلامی هرگز از مذاکرات نتیجه مطلوبی نگرفته است و به همین دلیل با رژیم آل‌سعود که علیه ملت‌های مسلمان منطقه به خصوص ملت مظلوم یمن و بحرین دست به جنایت می‌زند، نیز مذاکره‌ای نخواهد داشت.

امام جمعه بجنورد با اشاره به ممانعت سعودی ها از اعزام زائران ایرانی به حج، اظهار کرد: تا زمانی که اصل دین در خطر باشد و اعتقادات ما را زیر سئوال ببرد، ما به حج نخواهیم رفت.

حجت الاسلام یعقوبی گفت:حجی که با ذلت باشد و مدیریت آن به دست آمریکا و اسرائیل جنایتکار باشد، هرگز مورد نظر ملت ایران نخواهد بود.

خطیب نماز جمعه بجنورد بیان کرد: ایران حج امنیت آفرین می‌خواهد نه حج امنیت سوز.

وی افزود: ما برای رفتن به حج زیر بار حقارت نخواهیم رفت و به فضل خدای بزرگ آل‌سعود به زودی به آل سقوط تبدیل خواهد شد.

امام جمعه بجنورد در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه گفت: طلبه‌ها باید با فضای مجازی آشنا شوند و از آن به عنوان تریبون جهت مبارزه با خرافات و تهاجمات فرهنگی استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی حوزه علمیه را مهد انسان‌های بزرگ و تاریخ ساز خواند و گفت: طلاب جوان حوزه علمیه سفیران عرصه علم و فرهنگ هستند.

وی افزود: طلاب و علماء حوزه دین باید با رصد نمودن شبهات نسل امروزآنها را از گرفتار شدن در دام‌های مهلک دشمنان اسلام و قرآن نجات دهند.

حجت الاسلام یعقوبی در ادامه همچنین بر آسان گرفتن امر ازدواج تاکید کرد و افزود: مهریه بالا و جهیزیه یکی از عوامل دوری جوانان از ازدواج است؛ بنابراین در راستای تحکیم بنیان خانواده و فرمایشات مقام معظم رهبری باید ازدواج‌ها را آسان برگزار کرد.

وی همچنین به خانواده‌ها توصیه کرد تا در آستانه سال تحصیلی جدید از تهیه نوشت افزارهایی که حاوی تصاویرو پیام‌های منفی است پرهیز و نوشت افزارهایی که عکس شهیدان و قهرمانان ایرانی بر روی آن‌ها نقش بسته است را برای فرزندان خود تهیه کنند.

خطیب نماز جمعه بجنورد در پایان با توصیه به رعایت اخلاق اسلامی، نمازگزاران را به رعایت تقوا و خودداری از افشای راز دیگران فرا خواند.

در پایان مراسم نماز جمعه و هم‌زمان با سراسر کشور، مردم مؤمن و خداجوی خراسان شمالی با برگزاری راهپیمایی که از محل مصلی نماز جمعه این شهر آغاز شد، اقدامات آل‌سعود در ممانعت از حضور حجاج ایرانی را محکوم و با فریادهای «مرگ بر آل‌سعود»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ براسرائیل» و «مرگ بر آل‌خلیفه» برائت خود را از آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود اعلام کردند.