مشهد ـ امام جمعه مشهد عامل تمام مشکلات منطقه را رژیم آل سعود دانست و گفت: عده‌ای نادان معتقدند تا با سعودی ارتباط نگیریم مشکلات منطقه حل نمی‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد در حرم رضوی با بیان اینکه در نظام دینی و اسلامی ملاء و مطرب نداریم، اظهار کرد: ائمه اطهار(ع) در مسیر حق با دشمن مبارزه کردند و هیچگاه حرف نظام‌های طاغوتی را نپذیرفتند و امام محمدباقر(ع) بزرگترین شخصیت در بحث مبارزه با طاغوت‌زدایی بودند.

وی با بیان اینکه هسته موالی توسط سربازان و یاران امام سجاد(ع) تشکیل شد تا به مبارزه با طاغوت بپردازند، عنوان کرد: در زمان امامت امام محمدباقر(ع) هم هسته‌های مقاومت تشکیل شد و در تمام سرزمین‌های اسلامی گسترش یافت و علما و روحانیون نیز در راس این هسته‌ها قرار داشتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: تشکیلات هسته مقاومت که امام محمدباقر(ع) موسس آن بودند بسیار باقدرت عمل کرد و برای رسیدن به حق، شهدای زیادی تقدیم کردند.

وی بیان کرد: دشمن حریف علم امام محمدباقر(ع) که مشهور به باقرالعلوم بودند، نشد و توطئه ای برای شهادت ایشان طراحی کرد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه هشتم ذی الحجه روز «یوم الترویه» است، گفت: در چنین روزی امام حسین(ع) عازم کربلا شدند و باید تلاش شود این روز که سرآغاز قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است به خوبی معرفی شده و زنده نگه داشته شود.

وی با بیان اینکه در گذشته مراسم عزاداری ویژه‌ای در روز «یوم الترویه» در مشهد برگزار می‌شد،‌ اظهار کرد: متاسفانه اکنون این روز به فراموشی سپرده شده است، لذا از روحانیون و مداحان درخواست داریم برنامه‌های این روز را احیاء کنند.

امام جمعه مشهد در خصوص برگزاری مراسم روز عرفه در سال جاری گفت: امسال روز عرفه متفاوت تر از سال گذشته است زیرا حجاج از سرزمین منا، یک سرزمین خون و جنایت در ذهن دارند و سال گذشته جمع زیادی از حجاج در این مناسک، مهاجر الی الله شدند.

وی افزود: آل سعود ملعون جنایت بزرگی صورت داد و عده‌ای نادان در منطقه معتقدند که تا با سعودی ارتباط نگیریم مشکلات منطقه حل نمی‌شود، در صورتیکه همین رژیم ملعون خودش عامل اصلی این جنایات است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: آمریکا شیطان بزرگ است و سعودی مزدوری ناپاک برای آمریکا و اسرائیل است و متاسفانه عده ای این موضوع را فراموش کردند اما همانطور که می‌دانیم خباثت و رذالت آنها در دوران مختلف تاریخ به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: عربستان با یک شرکت اسرائیلی که مرکزش در انگلیس بود و در کشورهایی همچون امارات نیز نمایندگی دارد، قراردادی منعقد کرده است که امنیت حج را برقرار کند؛ متاسفانه جنایت آل سعود به جایی رسیده که امنیت حجاج مسلمان را به غیرمسلمانان سپرده‌اند.

آیت الله علم الهدی در ادامه گفت: در حقیقت هدف از این قرارداد جاسوسی‌های اسرائیل در سرزمین عرفات بوده است تا عربستان آن‌ها را در مسیر نابودسازی مسلمانان یاری کند.

وی عنوان کرد: عده ای استهاله شده از خط امام و رهبری می گویند با عربستان همکاری کنید که خطاب به آنها می گوئیم درک شما کجاست؟ در ک سیاسی شما کجاست؟

امام جمعه مشهد اظهار کرد: در پاسخ به آن‌ها باید بگویم این ملت تحت حمایت و هدایت رهبری حرکت کرده و تا زمان ظهور امام زمان(عج) به مبارزه با استکبار می پردازد.

وی عامل تمام مشکلات منطقه را رژیم آل سعود دانست و افزود: آل خلیفه ملعون هم توسط این رژیم تقویت شده و باید به همت و غیرت شیعیان بحرینی آفرین گفت که ادامه دهنده راه شیخ عیسی قاسم هستند و در مسیر رسیدن به حق تا پای جان به مبارزه با رژیم آل خلیفه پرداختند.