شاهرود – امام جمعه موقت شاهرود با بیان اینکه آل سعود نتایج اعمال خبیث خود را در قبال مسلمانان مظلوم خواهند دید، گفت: ملت مسلمان اقصی نقاط منطقه از شجره خبیثه سعودی خیانت های زیادی دیده اند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی سعیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مصلای حسینیه مدرسه قلعه، ضمن بیان اینکه مقام معظم رهبری به درستی آل سعود را شجره خبیثه نام نهاد چرا که اینان به واقع خبیث ترین سران حکومتی در منطقه هستند، ابراز داشت: حکام سعودی دستان خود را به خون هزاران مسلمان بیگناه آغشته می بینند.

وی افزود: جنایات آل سعود تا آنجا ادامه یافته که امروز به اذعان رسانه های غربی و متحد این رژیم منحوس، هفت هزار زن و کودک بیگناه یمنی در ۱۷ماه اخیر جان خود را در جنگ با سلاح های آمریکایی و اسرائیلی عربستان از دست داده اند و این در حالی است که امروز آل سعود وجهه خود را با دسته چک و دلارهای نفتی در جهان حفظ می کند از این رو است که رئیس سازمان ملل متحد در برابر این جنایات سکوت پیشه کرده و تا زمانی که این دلارهای کثیف در جهان تزریق می شود، خباثت سعود ادامه خواهد داشت.

سکوت معنی دار مجامع جهانی دربرابر جنایات آل سعود

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جنایات آل سعود در منطقه همان نکته ای است که مقام معظم رهبری از آن به مثابه جنایات عمال سعود، این شجره خبیثه یاد می کنند، گفت: آل سعود سال هاست که دیگر وجهه ای در بین کشورهای عربی منطقه نیر ندارد و در تلاش است تا این وجهه را با پول به دست آورد.

سعیدی بیان داشت: نگاهی به جنایان آل سعود نشان می دهد که مسلمانان بارها و بارها از این عمال خبیث و نامسلمان، ضربه های فراوانی خورده اند و حتی در این میان وجهه اسلام مورد خدشه اقدامات کثیف سران عربستان قرار گرفته است.

وی افزود: حادثه منا یکی از دهها سند جنایت آل سعود بود که حتی این کشور پس از وقوع آن لب به عذر خواهی نیز نگشود و در این بین سکوت مجامع بین المللی سند محکم دیگری دربرابر نادیده گرفتن جنایات سران عربستان است.

آمریکا از حمله به ایران واهمه دارد

امام جمعه موقت شاهرود با بیان اینکه سردمداران استکبار پشتیبانان آل سعود هستند، گفت: اگر امروز آمریکا با حمایت اسرائیل و متحدانش به فکر حمله نظامی به ایران نیست، به دلیل اقتدار وصلابتی است که ایران و ایرانی با شهادت و ایثار آن را به دست آورده اند و امروز، موشک های تولید فرزندانمان باعث اعتراف سران قدرتمند کشورهای غربی به قدرت ایران شده است.

سعیدی با بیان اینکه متاسفانه برخی امروز در ایران اسلامی سخن از سلاح زمین گذاشتن در برابر آمریکا می کنند، گفت: اگر آلمان و ژاپن پس از جنگ جهانی دوم سلاح ها را زمین گذاشتند باید گفت مقایسه این دو کشور با ایران در عصر کنونی قیاس مع الفارق است مگر می توان گفت شرایط امروزی ایران اسلامی با ژاپن آن زمان برابر است؟ امروز گوشه گوشه ایران اسلامی در معرض تهدید مستکبران و قدرتهای نظامی است و اگر تا کنون به ما حمله ای نشده به واسطه صلابت نیروهای نظامی و سلاح ایمان جوانان ایران اسلامی است.

سعیدی بیان داشت: نمی دانم چرا برخی این حرف ها را در داخل می زنند اگر ژاپن و آلمان سلاح زمین گذاشتند، سالانه ۴۰ میلیارد دلار هزینه نظامی را به خود تحمیل می کنند اما ما نمی توانیم بر خلاف آرمان های انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) سلاح را زمین بگذاریم چرا که این خواسته دشمنان ما است.

وی با بیان اینکه برخی فکر می کنند مشکلات مملکت با نزدیکی به آمریکا رفع می شود و این تفکری اشتباه است، گفت: امروز نفوذ، هجمه فرهنگی، استحاله و … در خارج و تاثیر پذیری برخی از فرهنگ بیگانه و استحاله فرهنگی و سیاسی در داخل دغدغه های مقام معظم رهبری هستند که ایران با آنها روبرو است لذا نمی توان به این سادگی سخن از سلاح زمین گذاشتن کرد؛ من نمی دانم اینانی که چنین سخنانی را به زبان می آورند مگر در کشور ما زندگی نمی کنند.

جنگ نرم دغدغه رهبری است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دغدغه مقام معظم رهبری در زمینه تهاجم فرهنگی بارها به مسئولان تذکر داده شده است، گفت: معظم له بارها جنگ نرم، بازسازی درونی قدرت و انقلابی گری را مورد تاکید قرار دادند که باید از سوی کارشناسان بررسی شود.

سعیدی با بیان اینکه اگر از انقلابی گری و آرمان های انقلاب اسلامی فاصله نمی گرفتیم، مقام معظم رهبری این چنین بر موضوعات و دغدغه ها تاکید نمی کردند، ابراز داشت: باید در رفتارمان بیاندیشیم و از خود بپرسیم مگر از انقلابی گری فاصله گرفته شده که معظم له را نگران کرده است، لذا انقلابی گری در شرایط کنونی با چهار چالش نظری، گرایشی، رفتاری و عملکردی روبرو است.

وی افزود: امروز برخی می گویند دوران انقلابی گری و هیجانات انقلابی گذشته است اما باید گفت تا زمانیکه تهدید بیگانگان انقلاب اسلامی ایران را تهدید می کند، انقلابی گری هرگز تمام نمی شود.

انتخابات ریاست جمهوری حساس است

امام جمعه موقت شاهرود در ادامه از مقوله انتخابات آتی به مثابه مهمترین رویداد سیاسی سال نام برد و گفت: مردم باید یکبار دیگر با حضور پرشور در این رویداد، پشتیبانی خود را از ولایت فقیه اعلام کنند.

سعیدی با بیان اینکه ایران اسلامی مهد دموکراسی باز است، ابراز داشت: در کشورهای غربی مانند آمریکا یک مدل بسته از دموکراسی اجرا می شود که در آن قدرت از جزب جمهوری خواه به دموکرات و از دموکرات به جمهوری خواه دست به دست می شود و در این بین مردم هیچ دخالتی در امور و آینده کشور ندارند اما ایران اسلامی در تک تک شئون سیاسی خود مردم را صاحب انقلاب اسلامی می داند.

وی افزود: مردم آمریکا اختیاری در انتخاب رئیس جمهور خود ندارند و مجبورند بین دو حزب که در نهایت یکی هستند و هیچ تغییری در نظام و سیاست هایشان صورت نمی پذیرد یکی را انتخاب کنند.