اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: آل سعود به عنوان حامی تکفیری ها و تروریست ها که خود نیز جنایات بسیاری را در یمن و… مرتکب شده، لیاقت مدیریت مناسک حج را ندارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: آل سعود بارها به خاطر بی کفایتی و بی مسئولیتی سبب به وجود آمدن فجایعی در کنگره عظیم حج شده که نشان می دهد لایق مدیریت حج نیست.

وی افزود: هم اکنون نیز حکام سعودی به جای ان که به خاطر بی کفایتی های خود که باعث جان باختن هزاران نفر از حجاج در فاجه منا شده از مسلمانان عذرخواهی کنند طلبکار هم شده اند و گردن کشی می کنند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: فاجه منا باید بررسی و موشکافی شود نقش بی کفایتی ها و بی مسئولیتی های آل سعود در این جریان بیشتر روشن شوند و آنها باید در این زمینه پاسخگو باشند.

دری نجف آبادی خاطرنشان ساخت: آل سعود علاوه بر آن که دستش به خون هزاران نفر از مسلمانان و حجاج خانه خدا آغشته است امروز به حامی تروریست ها و تکفیری ها در منطقه تبدیل شده و از جنایت کاران به انحاء مختلف پشتیبانی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: جنایات مستقیم و واضح و آشکار این رژیم نیز امروز در یمن به خوبی قابل مشاهده است و شاید بودیم هزاران نفر از مسلمانان، زنان و کودکان بی پناه و مظلوم این کشور را به خاک و خون کشیده است.

وی افزود: این رژیم خونخوار و سفاک به خیال زراحت در منطقه دست به جنابت می زند و با پول هایی که در دست دارد برای خود قدرت ایجاد کرده، به طوری که سازمان های بین المللی نیز در مقابل اقدامات غیرانسانی آل سعود سکوت اختیار کرده اند.

امام جمعه اراک گفت: آل سعود به دنبال بهانه بود که حجاج ایرانی و برخی کشورها را از حضور در این کشور برای مراسم حج منع کند و امروز این هدف شوم خود را به انجام رسانده اما باید بداند که در نهایت حق پیروز خواهد شد.

دری نجف آبادی با اشاره به سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) نیز بیان کرد: امام پنجم شیعیان همواره با دریای علم بی پایان خود پاسخگوی پرسش های مردم بود و پیچیدگی برخی مسائل را با توضیحات عالمانه برای مردم آشکار می کرد.