فاروج – امام جمعه موقت فاروج با اشاره به ممانعت رژیم سعودی از حضور زائران ایرانی در مراسم حج امسال گفت: آل سعود سرسپرده آمریکا و اسرائیل است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حیدر علی وطن خواه در خطبه‌ های نماز جمعه امروز فاروج با اشاره به سالروز فاجعه تلخ منا و شهادت هزاران نفر از حجاج ایرانی و غیر ایرانی، اظهار کرد: جنایات آل سعود در حج سال ۶۶ و فاجعه تلخ منا در تاریخ برای همیشه ثبت و بی کفایتی این رژیم وابسته به آمریکا، اسرائیل و انگلیس را در اداره حرمین شریفین را به ملت‌های مسلمان جهان ثابت کرد.

وی افزود: دولت‌های اسلامی برای برگزاری حج باید نقش فعال‌تری از خود نشان داده و با چاره اندیشی، اجازه ندهند که این رژیم جنایتکار به رفتارهای نادرست خود در به اره حجاج ادامه دهد.

وی تاکید کرد: مسئولان کشور باید برای حضور حجاج کشورمان در سال آینده، از هم اکنون موضوع را به صورت جدی پیگیری کنند.

امام جمعه موقت فاروج گفت: آل سعو باید بداند که اقدام علیه حج و جلوگیری از برگزاری مراسم برائت از مشرکان نمی‌تواند ماندگاری این رژیم فاسد را تثبیت کند بلکه به فضل الهی آل سعود به زودی سقوط خواهد کرد.

حجت الاسلام وطن خواه در ادامه بار دیگر بر مقابله با فساد در تمامی زمینه‌های از جمله فساد اداری و پرداخت‌های نجومی تاکید کرد و گفت: موضوع برخورد با دریافت کنندگان حقوق‌های نجومی نباید به فراموشی سپرده شود.

در پایان مراسم نماز جمعه امروز مردم فاروج با محکوم کردن اقدامات آل سعود در ممانعت از حضور حجاج ایرانی به دلیل ترس از مراسم اعلام برائت از مشرکین، شعارهای «مرگ بر آل‌سعود»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ براسرائیل» و «مرگ بر آل‌خلیفه» سرداده و نفرت و انزجار خود را از آنان به جهانیان اعلام کردند.