اهواز ـ امام جمعه موقت اهواز گفت: توافق FATF و بحث انجام قراردادهای نفتی کشور باعث به وجود آمدن نگرانی‌های زیادی شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین میراحمدرضا حاجتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز با تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: امام محمد باقر شکافنده معضلات فکری و حل کننده مسائل و پیچیدگی های علوم زمان خود بودند.

وی افزود: امام محمد باقر(ع) در گسترش معارف و دانش در عصر خود از یک شخصیت منحصر به‌فردی برخوردار بود. علم و معارف این امام همام مانند دیگر ائمه اطهار(ع) از آستان الهی نشأت می‌گرفت. امام محمد باقر(ع) در عبادت الگوی راستین عابدان زمان خود محسوب می‌شد.

حجت الاسلام حاجتی عنوان کرد: بنی امیه با هدف کمرنگ کردن نقش شیعه و اهل بیت(ع) در جامعه، به ترویج فرقه های انحرافی روی آورده بود و امام محمد باقر(ع) به واسطه برخورداری از علم الهی خود در جهت مقابله با این فرقه های انحرافی گام برداشت.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: امام محمد باقر(ع) طی مدت امامت خود، در همان شرایط نامساعد، به نشر و گسترش حقایق و معارف الهی و جنبش علمی دامنه داری به وجود آورد. توحید و خداباوری دو اصل مهم است که جوانان باید از آن الگو بگیرند و مباحث مهمی همچون تسلیم در مقابل فرمان حق و تقوا را بیش از پیش اهتمام ورزند.

کابینه دولت سنجیده عمل کند

وی در بخش دیگری از خطبه ها به مسئله و بحث این روزهای کشور اشاره کرد و افزود: توافق FATF و بحث انجام قراردادهای نفتی کشور باعث به وجود آمدن نگرانی‌های زیادی شده است.

حجت الاسلام حاجتی تصریح کرد: دولتمردان باید برای انجام این کارها چشم‌های خود را باز کنند و کابینه دولت باید با توجه و اقدامات سنجیده این کار را مورد بررسی قرار دهد.

وی خطاب به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: از نمایندگان مردم در مجلس به‌ویژه نمایندگان مردم خوزستان انتظار داریم با توجه به روز قیامت و ترس از این روز به مردم پاسخ‌گو باشند.

امام جمعه موقت اهواز اضافه کرد: مسئولان مملکتی باید در زمینه این توافق و اقداماتی این چنینی تصمیمات حساب شده‌ای را بگیرند.

وی در پایان بیان کرد: نمایندگان مجلس با پیگیری‌های جدی خود به مبحث FATF بپردازند تا اینکه به کشور آسیبی وارد نشده و از این وضعیت خسارت‌بار خارج شویم.