مجمع علمای یمن درگذشت علامه محمد بن محمد المنصور، روحانی مشهور این کشور را به مردم یمن تسلیت گفت.

به گزارش پرس شیعه؛ مجمع علمای یمن در پیام تسلیت خود به مناسبت در گذشت علامه محمد بن محمد المنصور اعلام کرد: علامه محمد بن محمد بن اسماعیل المنصور رئیس مرکز مشورتی عالی مجمع علمای یمن بامداد امروز (جمعه) در سن ۱۰۴ سالگی ندای حق را لبیک گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.ایشان بیشتر عمر خود را در خدمت به اسلام و مسلمین سپری کرد.

مجمع علمای یمن افزود: همانگونه که پیامبر عظیم الشأن اسلام فرموده اند، درگذشت عالم ربانی مصیبتی سنگین است که قابل جبران نیست.

در این بیانیه آمده است: علامه پرهیزگار محمد بن محمد المنصور یکی از مراجع گرانقدر اسلام بود و کتاب های ارزشمندی در خدمت به اسلام و امت اسلامی تألیف کرد.

این بیانیه خاطرنشان کرد: علامه المنصور با تألیف کتاب های خود نقش بسزائی در پیشبرد نهضت فکری و آموزشی یمن ایفا و شاگردانی تربیت کرد که برخی از آنها به درجه اجتهاد رسیدند و در زمان عضویت خود در مجلس مردم یمن شمالی (پارلمان جمهوری عربی یمن) خدمات ارزشمندی در زمینه گنجاندن احکام و تعالیم اسلامی در قوانین و مقرارات کشور ایفا کرد.

مجمع علمای یمن تصریح کرد: علامه المنصور در جنگ های تحمیلی شش گانه صعده هنگامی که بسیاری از شخصیت ها جرأت حرف زدن نداشتند، با قدرت تمام علیه مستبدان و مستکبران زمان سخنرانی می کرد. علامه المنصور کتاب های خود را با هدف حفاظت از هویت ملت و کشورش یمن و مبارزه با افکار و ایده های منحرف و گمراه تألیف کرده است و این کتاب ها باید تکثیر و در اختیار مردم به خصوص جوانان برای مقابله با هر گونه افکار و مکاتب فکری مخرب گذاشته شود.