شورای تبلیغات گردشگری، خسارت های گردشگری یمن به دلیل تجاوز سعودی به ۱۳ استان این کشور را بیش از دو میلیارد دلار اعلام و تاکید کرد که در این حملات دستکم ۲۰۰ مکان گردشگری آسیب دیده است.

به گزارش پرس شیعه؛ شورای گردشگری یمن با انتشار بیانیه ای خاطر نشان کرد: در حملات متجاوزان به یمن، ۱۱۰ هتل، ۴۹ رستوران و ۱۲ آژانس گردشگری و ۹ تالار خسارت دید و علاوه بر این ها، شماری از پارک ها، بستان ها، شهرهای گردشگری مراکز آموزشی و زندان ها، قهوه خانه ها و… متحمل خسارت شدند.

خبرگزاری سبأ تأکید کرد، صنعا پایتخت یمن، بیش از سایر استان های این کشور خسارت دیده است، به طوری که ۱۱۴ واحد از اماکن این شهر آسیب دیده است که از میان آن ها، ۵۸ مورد هتل، ۲۸ مورد رستوران و ۱۲ مورد آژانس گردشگری است. در رتبۀ دوم، استان عدن قرار دارد که ۱۳ مکانِ هتلِ آن خسارت دیده است.

بر پایۀ این گزارش، استان های خسارت دیده از تجاوز سعودی به یمن، عبارتند از: صنعا، اب، الجوف، الحدیده، الضالع، المحویت، تعز، عدن، لحج، صنعا، صعده، حجه، ضالع، حضرموت.

البته این گزارش هنوز کامل نیست، زیرا آمارگیری از بسیاری از مناطق به سبب خطراتی که جان آمارگیران را تهدید می کند، امکان پذیر نیست.