یک نشریه فرانسوی در گزارشی به واهمه عربستان سعودی از ایران و حمایت‌های سرمایه‌داران این کشور از تروریست‌های حاضر در منطقه اشاره کرد.

به گزارش پرس شیعه، وبگاه رادیو بین‌المللی فرانسه در مطلبی به نقل از نشریه فرانسوی زبان «لوپوئن» نوشت: عربستان سعودی، بهترین متحد غرب در منطقه پیوندی مبهم با افراط گرایان دارد و نفت هم حربه این کشور و هم نقطه ضعفش است.

به نوشته این نشریه، عربستان با شعله ور کردن تنش یمن، هم منطقه را به بحران کشانده و هم به جنگ بین سنی‌ و شیعه دامن زده است. این در حالی است که ایران بعد از برجام دوباره قابل گفت‌‌وگو شده است.

این نشریه فرانسوی سپس نوشت: سعودی‌ها حساسیت زیادی به ایران دارند به طوری‌که این حساسیت آن‌ها را مجبور به تصمیم‌های نادرست چون مداخله نظامی در یمن می کند.

بر اساس این گزارش، حساسیت و ترس از ایران در تمامی عربستان وجود دارد و مردم این کشور از کوچکی و در مدارس یاد م‌ گیرند چگونه از ایرانیان متنفر باشند.

لوپوئن در خاتمه با انتقاد از حمایت‌های مالی ریاض از تروریست‌ها نوشت: برخی اشخاص خارج از دولت عربستان سعودی به حمایت از افراطگرایان می‌پردازند می دهند و چمدان‌های پول نقد از زوریخ ، جزایر کایمان به خرابکاران می‌رسد.