صاحب بزرگترین مرکز انتشاراتی مصر در اظهاراتی بی‌سابقه از سیاستهای امنیتی رئیس جمهور این کشور و همچنین واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان انتقاد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سایت وطن، “محمد هاشم” ناشر بزرگ مصری و صاحب مرکز انتشاراتی «میریت» از عبدالفتاح سیسی به دلیل از استقرار نیروهای پلیس در سمینار دکتر علاء الاسوانی به شدت انتقاد کرد.
محمد هاشم در سخنانی در این سمینار با اشاره به حضور نمایندگان وزارت کشور در این سمینار، گفت از حضور نیروهای پلیس استقبال نمی‌کند و از سال ۱۹۸۲ این اولین بار است که چنین اقدامی صورت می گیرد.
وی افزود: ما ابتدا در کنار سیسی ایستادیم زیرا فکر می کردیم او آمده است تا تروریسم را متوقف و نابود کند، تا اینکه مشخص شد او خواستار مرگ همه ما است.
این ناشر مصری اظهار داشت، زمانی که کشوری مانند اتیوپی، آب مصر را می گیرد او (عبدالفتاح سیسی) باید برود.
محمد هاشم خطاب به سیسی رئیس جمهور مصر گفت: زمانی که پروژه کانال سوئز را اعلام کردی و پول مصری ها را هزینه کردی و حتی دو لیره‌ای را که در جیب هر شهروند مصری بود گرفتی، و بدون مطالعه و برنامه ریزی پیش رفتی، تو شکست خوردی و باید بروی.
این ناشر مصری، به مساله واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان اشاره کرد و گفت: او می خواهد جزایر ما را به عربستان بفروشد .. خداوند دولت عربستان و بنیانگذاران آن و هر کسی که این کارها را به این دولت یاد داده لعنت کند..