دانشگاهیان علم وصنعت ایران در تجمعی اعتراض آمیز در سالروز فاجعه منا، سوء مدیریت و بی‌کفایتی آل سعود را محکوم کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ در این تجمع که پس از اقامه نماز عصر و در مسجدالشهدای دانشگاه برگزار شد، ابتدا حجت الاسلام ابراهیمی نژاد(مدیر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه) سخنرانی کرد.

وی گفت: پس از آنکه جهان استکبار از قدرت خیزش و حرکت فراگیر و عمیق انقلابی جهان اسلام مطلع و متوجه شد این انرژی نهفته در حال آشکار شدن است، تصمیم گرفته شد از درون قلعه اسلام، حرکت و مخالفت خود را آغاز کنند؛ چنانچه از صدر اسلام هم همین گونه بود. آنان با تشکیل خط نفاق منافع خود را پیگیری می کردند. این رویه همچنان ادامه دارد و امروز این نقش را رژیم منحوس آل سعود از قلب جهان اسلام عهده دار شده است.

مدیر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تاکید کرد: دردآور است کسانی که داعیه داراسلام اند و خود را خادم حرمین شریفین می دانند، با ژست دینی کاری می کنند که قدرت اسلام زمین گیر شود.

در ادامه مراسم، محمدحسن شجاعی فرد استاد دانشکده مهندسی مکانیک و رییس دانشکده مهندسی خودروی دانشگاه به عنوان شاهد عینی حادثه دلخراش حج سال گذشته به بیان دیدگاه های خود پرداخت.

وی با تاکید بر سوء مدیریت سعودی ها در جریان وقوع حادثه منا گفت: آل سعود اگر اجازه می داد نیروهای خودمان امدادرسانی کنند، شاید تعداد شهدا به نصف می رسید.

وی با اشاره به اینکه برای کنترل حج هیچ آیین نامه ای وجود ندارد، تصریح کرد: نمی توان مدیریت حج را به دست این شجره خبیثه سپرد و ما باید تلاش کنیم دو شهر مکه و مدینه بین المللی شوند و اداره حج، به دست کشورهای اسلامی سپرده شود.

در خاتمه تجمع نیز بیانیه بسیج دانشگاهیان علم و صنعت ایران قرائت شد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «این شجره ملعونه خبیثه که در میدان نبرد با جبهه مقاومت اسلامی در منطقه شکست های متعدد و خفت باری را در ماههای اخیر تجربه کرده است، با اعمالی ددمنشانه درصدد جبران آنها برآمده است؛ اما باید بداند که با این اعمال، هرگز به اهداف شیطانی خود دست نخواهد یافت و به استناد آیه ۳۶ سوره مبارکه انفال، نتیجه کار ددمنشانه این قوم، جز حسرت و شکست نبوده و نهایتا روانه جهنم خواهد شد.»