پسر ۱۸ ساله مشهدی به‌دلیل علاقه به حرفه پلیسی، با راه‌اندازی یک سایت جعلی اینترنتی به نام «نوپو» ۱۸۰ هزار نفر را به عضویت کانال تلگرامی‌اش درآورد. متهم پس از دستگیری عنوان کرد، نمی‌دانسته این کار جرم است.

به گزارش پرس شیعه، چند روز پیش ماموران فتای استان خراسان رضوی هنگام رصد در فضای مجازی مشاهده کردند یک کانال تلگرامی به نام پلیس نوپو (یگان ویژه پلیس) راه‌اندازی و تمامی اطلاعات مربوط به این نیروی پلیس همراه عکس‌هایشان از مانورهای عملیاتی در این کانال منتشر شده است.

جذابیت مطالب و عکس‌ها باعث شده بود ۱۸۰ هزار نفر عضو این کانال تلگرامی شوند.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات پلیس فتا برای شناسایی و دستگیری مدیر این کانال جعلی ادامه داشت تا این‌که دو روز پیش، پسر ۱۸ ساله‌ای به عنوان مدیر کانال شناسایی و دستگیر شد.

متهم جوان با انتقال به پلیس فتا در بازجویی به راه‌اندازی این کانال تلگرامی جعلی اعتراف کرد و گفت: من از مدت‌ها پیش علاقه شدیدی به حرفه پلیسی داشتم و از عملیات‌های گروه نوپو (یگان ویژه پلیس) لذت می‌بردم. بنابراین فکری به ذهنم رسید و تصمیم گرفتم با راه‌اندازی یک کانال تلگرامی با عنوان جعلی پلیس هر روز عکس‌ها، اخبار و اطلاعات مربوط به یگان ویژه پلیس را منتشر کنم. وی اضافه کرد: با این کار توانستم ۱۸۰ هزار نفر را در کانال تلگرامی‌ام عضو کنم و هرگز گمان نمی‌کردم این کار باعث شود به دردسر بیفتم و مجازات قانونی در انتظارم باشد.

سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی در این باره گفت: با اعتراف متهم ۱۸ ساله، برای او قرار قانونی صادر شد.

وی با هشدار به کاربران اینترنتی و فضای مجازی اعلام کرد افراد آگاه باشند که راه‌اندازی سایت یا کانال‌های تلگرامی جعلی به نام اداره‌های پلیس و دیگر ادارات و شرکت‌های دولتی جرم بوده و پلیس و قوه قضاییه با آنها برخورد خواهد کرد و مجازات‌های قانونی در انتظار این‌گونه افراد خواهد بود.