بوشهر – اولین سالگرد شهدای اهل سنت فاجعه منا در پارک گودرزی جزیره خارگ به همت ناحیه مقاومت ثارالله خارگ و با حضور پرشور اهل سنت جزیره خارگ برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ بخشدار ویژه خارگ صبح دوشنبه در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز شهادت زائران ایرانی در حادثه منا اظهار داشت: مسلمانان جهان پیگیر خواسته به‌حق خود در خصوص مدیریت صحیح و درست حرمین شریفین توسط تمام کشورهای اسلامی هستند و در همین راستا باید برنامه‌ریزی‌های بین‌المللی انجام شود؛ چراکه هر ساله شاهد اتفاقات ناگوار و بی‌احترامی‌های فراوان از سوی آل‌سعود به زائران خانه خدا هستیم.

محمود رضایی افزود: مدیریت اشتباه و عدم برنامه ریزی این فاجعه نباید از نظر دور بماند و دولت آل سعود موظف است مسئولیت سنگین خود را در این حادثه تلخ بپذیرد.

وی با بیان اینکه درخواست دیگر مسلمانان این است که شورایی از کشورهای اسلامی برای اداره حرمین شریفین تشکیل شود، تصریح کرد: رژیم آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد.

مسئولان فاجعه منا را پیگیری کنند

فرمانده ناحیه مقاومت ثارالله خارگ ضمن محکوم کردن جنایات رژیم آل سعود اظهار داشت: امروز دست رژیم آل سعود در تمامی جنایاتی که در سرزمین های اسلامی روی می دهد، کاملا مشهود است.

کریم دانش‌آموز با تأکید بر اینکه وظیفه تمامی مسئولین در کشور است که یاد و خاطره شهدای منا همواره زنده نگه دارند ، تأکید کرد: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، مسئولان باید این فاجعه را پیگیری کنند.

وی اظهار داشت: این شجره ملعونه خبیثه در میدان نبرد با جبهه مقاومت اسلامی در منطقه شکست‌های متعدد و خفت باری را در ماه‌های اخیر تجربه کرده است.

فرمانده ناحیه مقاومت ثارالله خارگ تصریح کرد: اداره حج، به دست کشورهای اسلامی سپرده شود.