مشاور وزارت دفاع سعودی گفت که کشورش زمینه سازی در خصوص عملیات زمینی در سوریه تحت فرماندهی ائتلاف آمریکا را آغاز کرده است اما زمان این عملیات هنوز مشخص نیست.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از رأی الیوم، “احمد عسیری” در سخنانی که نشان از عقب نشینی عربستان سعودی از مواضع پیشین این کشور درخصوص حمله زمینی به سوریه، پس از تهدیدهای روسیه و توصیه های کشورهای غربی دارد، گفت که زمان عملیات زمینی در سوریه هنوز مشخص نشده است و کارشناسان درحال بررسی این موضوع هستند.

سخنان این مقام نظامی سعودی در خصوص در دست بررسی بودن موضوع عملیات زمینی در سوریه تحت فرماندهی ائتلاف آمریکا درحالی است که “مارک تونر” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد که واشنگتن نقشه ای برای عملیات زمینی علیه داعش ندارد.

وی افزود: دستکم آمریکا نقشه هایی برای اجرای عملیات زمینی در سوریه ندارد.

تکذیب حرکت خودروهای زرهی سعودی به سوی مرزهای سوریه

مشاور وزارت دفاع سعودی در عین حال گزارش های رسانه ای درخصوص حرکت خودروهای زرهی سعودی از طریق خاک اردن به سمت مرزهای سوریه را رد کرد و افزود: همه نیروهای زمینی عربستان همچنان در داخل مرزهای کشور هستند.

عسیری همچنین گفت: عربستان نیروی زمینی در یمن مستقر نکرده است و حضورش در آنجا در سطح مشاوران است و عملیات زمینی را ارتش یمن (عناصر مسلح عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن) با حمایت ائتلاف تحت فرماندهی سعودی انجام می دهند.