رییس جمهوری سوریه ضمن بازدید از شهر داریا در غرب دمشق گفت که حکومت سوریه مصمم به استرداد تمام مناطق اشغالی از چنگال تروریستهاست.

به گزارش پرس شیعه؛ بشار اسد امروز(دوشنبه) در بازدید از شهر داریا در گفت و گو با خبرنگاران، افزود که پیام اصلی از این بازدید نه برای ملت سوریه بلکه برای کسانی است که سوریه را ویران کرده، منتظر سقوطش بودند و در توطئه علیه آن شرکت جستند.

خبرگزاری سوریه گزارش کرد، اسد که همراه با شماری از سران حکومت سوریه در خیابان های این شهر قدم می زد، ادامه داد، حکومت سوریه مصمم به استرداد تمام مناطق اشغالی از تروریست ها، بازسازی مناطق ویران شده و استقرار امنیت و آرامش با تصمیم ملی است.

اسد تصریح کرد: امروز آمدیم تا با سایر مردم سوریه در این روز مبارک شعار الله اکبر را به معنای واقعی آن سر دهیم، معنایی که تمام ادیان آسمانی به خاطر آن نازل شدند و آن کرامت انسان، سازندگی، محبت، صلح و امنیت است نه شعار الله اکبری که تروریست ها سر دادند و هدفش تحقیر کرامت، نابودی بشریت و تخریب ارضی بود.

شهر راهبردی داریا چسبیده به فرودگاه نظامی در منطقه المزه و گلوگاه متصل کننده غوطه شرقی به غوطه غربی، اوایل شهریورماه امسال با تسلیم شدن تروریست های مسلح آزاد شد.

این شهر از نخستین مناطقی است که تروریست های سوریه ای عملیات و حملات خود علیه مردم و نیروهای دولتی را از آنجا آغاز کردند.