یکی از فرماندهان بسیج مردمی عراق گفت که گروه تروریستی “داعش” برای جلوگیری از فرار خانواده ها از مناطق تحت سیطره اش در بخش “شرقاط” واقع در استان “صلاح الدین” شماری را در برابر دیدگان زنان و کودکان اعدام کرد.

به گزارش پرس شیعه؛”جبار المعموری” افزود: خانواده هایی که موفق به فرار از چنگال داعش شدند داستان های وحشتناکی از جنایات این گروه تروریستی علیه افراد بی گناه بیان نمودند.

وی در گفت وگو با پایگاه اینترنتی “السومریه نیوز” ادامه داد: شماری از این خانواده ها گفتند که اعدام در برابر دیدگان زنان و کودکان انجام شد تا فرار خانواده ها از شرقاط به طرف مناطق تحت سیطره نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق متوقف شود.

المعموری با اشاره به اینکه مرگ خانواده ها در شرقاط به خاطر گرسنگی واقعیت تلخی است که فراریان از جهنم گروه داعش در این بخش درباره آن سخن گفتند خاطر نشان ساخت که برخی زنان در صحنه ای دردناک کودکان و همسرانشان را خود دفن کردند.

وی گفت: آنچه در شرقاط می گذرد، جنایت علیه هزاران خانواده ای است که در زندانی بزرگ که توسط افراط گرایان محاصره شده اند، زندگی می کنند.

پیشروی های گسترده ارتش و الحشد الشعبی عراق و فرار تروریست های داعش از مناطق مختلف ، درماههای گذشته این گروه را در وضعیت انفعالی قرارداده و تروریست های عضو آن به هر تلاشی برای حفظ مناطق خود دست می زنند.