دولت کویت با انتقاد از سیاست های آمریکا در زمنیه حقوق بشر، بازداشت بی دلیل تعدادی از اتباع این کشور در فرودگاه لس آنجلس را بی مورد دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ دولت آمریکا چند هفته پیش، پنج تبعه کویتی گردشگر را که به صورت قانونی از سفارت آمریکا در کویت روادید اخذ نموده و راهی ایالات متحده شده بودند در فرودگاه لس انجلس دستگیر کرده و مدتی آنها را در زندان موقت بازداشت نمود.
این حادثه موجب اعتراض شدید مردمی در کویت شد، چرا که گفته شد اتباع کویتی دستگیر شده هیچ گونه سوء سابقه تروریستی و یا سابقه فعالیت با گروه های افراطی را نداشتند و دستگیری آنها کاملا اقدامی بی اساس و غیر قانونی است.
به گفته سامی الحمد معاون امور کنسولی وزارت امورخارجه کویت، این کشور مراتب اعتراض خود را به سفارت امریکا اعلام کرده و خواستار توقف این گونه رفتارها با اتباع کویتی شده است.
روزنامه الرای به نقل از الحمد نوشت: این پنج تبعه کویتی دانشجو بوده و با محرومیت ورود به ایالات متحده، از ادامه تحصیل محروم شدند.
پرونده دستگیری این پنج تبعه کویتی در حالی رخ داد که پیش از این وزارت امور خارجه کویت به شهروندان هشدار داده بود پیش از ورود به آمریکا، اطلاعات و محتواهای افراطی و خشنوت آمیر تلفن همراه خود را تخلیه کنند، چرا که نیروهای امنیتی امریکا اطلاعات تلفن همراه افراد را پیش از ورود بررسی می کنند.
دولت کویت از شهروندان خود خواسته است در تلفن همراه خود به هنگام عزیمت به آمریکا، هیچ اطلاعات یا تصویری که به گروه های تندرو و تروریستی مربوط شود وجود نداشته باشد تا از سوی مقامات آمریکایی مورد سوال و بازجویی قرا نگیرند تا از ورود آنان به آمریکا جلوگیری نشود.
کویت یکی از متحدان اصلی آمریکا و عضو ائتلاف به اصطلاح بین المللی مبارزه با داعش است.