داعش، در روز عید قربان، شماری از مخالفان خود را به جرم جاسوسی در کشتارگاهی در شرق سوریه ذبح کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه آرا نیوز سوریه، گروه تروریستی داعش در روز عید قربان چند شهروند سوری را در کشتارگاهی در شهر دیرالزور در شرق سوریه به اتهام جاسوسی سر بُرید. این گروه تروریستی دوشنبه شب فیلم ذبح قربانیان خود را با نام «صناعه الوهم» منتشر کرد.
این فیلم جدیدترین جنایت وحشیانه داعش را نشان می دهد که در آن، چند نفر در یک کشتارگاه با دستان بسته روی هم انداخته شده اند، سپس عوامل داعش آنها را یکی پس از دیگری انتخاب می کنند و سرهای آنها را مانند گوسفند از بدن هایشان جدا می کنند.
در این فیلم چند نفر هم  با پا از سقف آویزان شده اند که آنها نیز همچون بقیه سر بریده می شوند ولی عوامل داعش سرهای آنها را از بدن هایشان جدا نمی کنند.
داعش در فیلم خود اعلام می کند که به زودی یک گروه جاسوسی دیگری را نیز اعدام خواهد کرد.

ابوس اوس الدیری، فعال حقوقی در دیرالزور، در مصاحبه با آرا نیوز گفت: «این فیلم یکی از خشن ترین ویدیوهای داعش از زمان اعلام موجودیت خود است». او افزود: «انتشار این فیلم در روز عید قربان توهین به این عید مبارک و همه مسلمانان است».
گروه تروریستی داعش که از حمایت سرویس های اطلاعاتی غربی و برخی کشورهای منطقه برخوردار بوده است، از ژوئن ۲۰۱۴ تاکنون صدها مورد اعدام علیه غیر نظامیان انجام داده است. اکثر قربانیان به ضرب گلوله یا با استفاده از چاقو کشته شده اند.