رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی از عملکرد نامزد جمهوریخواهان که در یکی از شبکه های خبری روسیه بارتاب داشته انتقاد کرده و همچنین «ولادیمیر پوتین» را همانند «صدام» دیکتار معدوم عراق دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از راشاتودی، ابراز علاقه «دونالد ترامپ» به ولادیمیر پوتین و بازتاب این عملکرد در راشاتودی موضوعی بود که «باراک اوباما» به انتقاد از آن پرداخت.

رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون در پنسیلوانیا، از مواضع دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری‌خواه که ولادیمیر پوتین را مورد تحسین قرار داده بود، انتقاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی خبرنگاری از ترامپ می‌پرسد چرا از پوتین حمایت می‌کنید، او پاسخ می‌دهد که پوتین فرد قدرتمندی است و در نظرسنجی‌ها از محبوبیت ۸۲ درصد روس‌ها برخوردار است. اما باید گفت که صدام نیز در دوران حکومت خود بر اساس نتایج نظرسنجی‌هایی که منتشر می‌شد، از حمایت ۹۰ درصد مردم برخوردار بود.

اوباما در ادامه گفت: او (ترامپ) از این فرد حمایت می کند و او را دوست دارد. ترامپ می گوید پوتین رهبری قوی است چون به کشورهای کوچک حمله می کند، مخالفانش را به زندان می اندازد، رسانه ها را کنترل می کند، و اقتصاد کشورش را به سمت رکود پیش می برد.

به گزارش مهر، علاقمندی ترامپ به پوتین مدتهاست که موجب انتقاد دموکرات ها از وی شده و در کمال تعجب نامزد جمهوریخواهان در برابر این انتقادها نه تنها تسلیم نشده بلکه حمایت خوداز پوتین را افزایش داده تا جائیکه در یکی از آخرین اظهارات خود پوتین را رهبری قوی تر در مقایسه با اوباما دانسته بود.