یکی از حامیان اصلی حزب دموکرات در ایمیلی به «کالین پاول» نوشته است که کلینتون از اینکه از اوباما شکست خورده احساس تنفر می‌کند.

به گزارش پرس شیعه؛ یکی از حامیان مالی مهم حزب دموکرات ادعا کرده است که «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا از «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این کشور متنفر است.

رسانه‌های آمریکایی این خبر را با استناد به یکی از ایمیل‌های تازه‌افشا‌شده «کالین پاول» وزیر خارجه اسبق آمریکا نوشته‌اند.

در یکی ایمیل، «جفری لیدز» از حامیان مالی حزب دموکرات، به پاول گفته است که کلینتون به دلیل شکست در انتخابات سال ۲۰۰۸ از اوباما «متنفر است» و او را «آن مردک» خطاب می‌کند.

لیدز کلینتون را یک بازنده توصیف کرده که به دنبال انتقام است و به شدت از احتمال شکست دوباره در انتخابات هراس دارد.

وی در بخشی از ایمیل نوشته است: «فکر می‌کنم که هیلاری باور نمی‌کنند که ممکن است پیروز نشود. این (ریاست‌جمهوری) چیزی است که او آرزویش را دارد، چون غیر از این، به همه‌ چیز رسیده است.»

این سرمایه‌دار آمریکایی در ادامه می‌افزاید: «او از اینکه رئیس‌جمهور (یا آنطور که کلینتون می‌گوید “آن مردک” سال ۲۰۰۸ او را از دور خارج کرد، متنفر است. او نمی‌تواند این مسئله را باور یا قبول کند.»

اظهارات لیدز در حالی مطرح می‌شود که اوباما در ظاهر به حامی جدی کلینتون بدل شده و در تجمعات انتخاباتی، در حمایت از او سخنرانی می‌کند.

این دو در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۰۸، به شدت به هم تاخته و هریک اتهاماتی را علیه دیگر مطرح کرد.