حیدر العبادی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در دیدار با جمعی از خانواده های عراقی گفت که برخی رزمندگان برای اینکه در کنار نیروهای مردمی عراق بجنگند و از وطن دفاع کند، سن خود را بالا می بردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سایت “سومریه نیوز” دفتر تبلیغاتی نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای که یک نسخه از آن به سومریه نیوز رسید گفت که حیدر العبادی، نخست وزیر عراق با تعدادی از خانواده های شهدا که جان خود را فدای وطن و هموطنانشان و مقدسات کرده اند دیدار کرد.
وی که در جمع خانواده های شهدا و فرماندهان امنیتی و نظامی عراق سخنرانی می کرد خطاب به خانواده های شهدا گفت: “با فداکاری و جانفشانی فرزندان شما و سایر فرزندان عراق بود که ما بر گروه تروریستی داعش پیروز شدیم. نام و یاد آنها در تاریخ خواهد ماند آنها الگوی فداکاری و جانفشانی هستند… ملت عراق به آنها افتخار می کنند.”
العبادی خاطرنشان کرد که برخی از این شهدا برای اینکه در کنار نیروهای مردمی با گروه های تروریستی بجنگند و از وطنشان دفاع کنند، سن خود را بالا برده بودند. برخی به هنگام محاصره بیجی، حاضر به خروج از این شهر نبودند برخی نیز تا آخرین قطره خون در ارتفاعات حمرین مقاومت کردند.
وی درباره یک مسیحی صحبت کرد که حاضر به پذیرش پناهندگی پیشنهادی سازمان ملل نشد و در عوض در عراق ماند و جان خود را فدای وطن کرد.