نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: اینکه رژیم سعودی ادعا می‌کند که ایران در فاجعه منا مقصر بوده، سخنی بی‌اساس است؛ چراکه اگر سخنانشان درست است؛ پس چرا فیلم‌ دوربین‌های امنیتی از فاجعه منا را منتشر نمی‌کنند؟

به گزارش پرس شیعه به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسگر در آیین رونمایی از نرم‌افزار کتابخانه حج که در قم برگزار شد اظهار داشت: اینکه رژیم سعودی ادعا می‌کند که ایران در فاجعه منا مقصر بوده، سخنی بی‌اساس است؛ چراکه اگر سخنانشان درست است پس چرا فیلم‌ دوربین‌های امنیتی از فاجعه منا را منتشر نمی‌کنند؟ فیلم‌های موجود و روایت شاهدان عینی می‌گوید که عربستان تنها مقصر فاجعه انسانی مناست.

وی ادامه داد: به کارگیری تکنولوژی در ترویج و تبلیغ اسلامی، حرکت شایسته‌ای است که توانسته در برابر اقدامات جریانات تکفیری مقاومت کرده و حرفی برای گفتن داشته باشیم؛ ما اگر بخواهیم به صورت عادی حرکت کنیم،‌ فاصله زیاد ما با دنیا حفظ خواهد شد؛ اما اگر شتاب علمی‌ را افزایش دهیم، این فاصله کاهش پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت ابراز کرد:‌ دنیا آماده شنیدن معارف اهل بیت(ع)‌ است و ما باید برای رساندن این معارف از هر فناوری استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر جریان های وهابی و سلفی تلاش‌های زیادی کردند تا با سازماندهی و جذب افراد از نقاط مختلف جهان، دولتی را تأسیس و ایران را در انزوا قرار بدهند، افزود: امروزه خوشحالیم که بطلان چنین تفکری برای همگان مشخص شده و جریان‌های تکفیری به عنوان مهم‌ترین خطر برای دنیا به جهانیان معرفی شده است.

قاضی عسگر، با اشاره به سرعت پیشرفت در جهان گفت:‌ عصر حاضر در حالی مسیر خود را طی می‌کند که اگر خود را به آن نرسانیم و دیر وارد شویم، در صحنه نبرد با مخالفان کم خواهیم آورد،‌ این به دلیل فاصله ما با جهان در بحث رشد علمی است.

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت خاطرنشان کرد: امروز باید تلاش کنیم که معارف اهل بیت(ع) و آموزه های دینی را در جهان منتشر و علاقه‌مندان در جهان را به سوی این معارف جذب کنیم،؛ اکنون کشورهای غربی هم خطر وهابیت و جریان‌های تکفیری را درک کردند و برای مقابله با آن فعال شده‌اند.

وی تصریح کرد: امروز دنیا تشنه معارف اهل بیت (ع) است اما متاسفانه ما مبلغین کافی مسلط به زبان های زنده دنیا نداریم و این در حالیست که جوامع مختلف نیازمند این معارف و آموزه های دینی هستند.

قاضی‌عسکر اظهار داشت: ما باید تلاش‌هایمان را برای معرفی این معارف به جهان بیشتر کنیم؛ زیبایی‌‌های معارف اهل بیت(ع) کم نیست و اگر به صورت منسجم با بهره گیری از تکنولوژی عمل کنیم بدون تردید موفقیت های چشمگیری در عرصه بین‌الملل رقم خواهیم زد.