آثار برگزیدگان جشنواره بین المللی شعر غدیر در اختتامیه این جشنواره مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.

به گزارش پرس شیعه؛ محمدرضا سنگری، دبیر جشنواره بین المللی شعر غدیر در گفتگو با نشریۀ خبری پیام غدیر گفت باید بتوانیم بهترین و زیبا ترین و غنی ترین اشعار حماسی و ادبی را برای بزرگترین و مهمترین حادثه جاویدان تاریخ اسلام بعد از بعثت نبی مکرّم صلوات الله علیه بسراییم و با زبان شیرین هنر شعر هر چه می توانیم معارف بسیار غنی غدیر و امیرالمؤمنین(ع) را درجهان ترویج و تبلیغ نماییم.

دکتر سنگری در ادامه گفت: ان شاء الله با همّت و همکاری همۀ دوستان و عاشقان اهلبیت علیهم السلام به خصوص شعرای ولایی و ارزشمند و فعاّل در حوزۀ اشعار آئینی کشور این کار را امسال نیز همچون سالهای گذشته ادامه داده ایم و از ۱۸ اثر برگزیدۀ این جشنوارۀ بین المللی طی مراسم باشکوهی تجلیل خواهیم کرد.

سنگری این جشنواره را از مهمترین و غنی ترین جشنواره های ادبی در حوزۀ شعر غدیر دانست که در طول حیات خود ثمرات بسیار ازرشمندی داشته است و تا به حال نتایج این جشنوارۀ غنی در قالب سه جلد کتاب در سال گذشته چاپ و منتشر و طی مراسمی از این کُتب رونمایی شده است.

وی گفت شعرای شرکت کننده اشعار خود را با موضوعات «حماسه غدیر»، «غدیر؛ امامت و ولایت»، «غدیر؛ دفاع از حریم اهلبیت (علیهم السلام)» و «نهج البلاغه برادر قرآن»، به آدرس dobarehghadir@alghadir.ir و dobarehghadir۵@gmail.com ارسال نموده اند و ارزیابی و داوری انجام شده است و ۱۸ اثر به عنوان بهترین اشعار انتخاب شده و در روز اختتامیه از تمامی برگزیدگان تجلیل به عمل خواهدآمد.

برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از شعرای برتر نیز در روز یکشنبه مورخ ۹۵/۶/۲۸ از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر در محل سالن همایش های ساختمان مرکزی سازمان تبلیغات اسلامی واقع در میدان فلسطین با حضور مسئولین فرهنگی کشور و شعرای آیینی برگزار خواهد شد.