سخنگوی پنتاگون درواکنش به آویخته شدن پرچم آمریکا بر ساختمان‌های گروه مسلح پ.ی.د در شهر تل ابیض سوریه گفت، کشورش در صورت صحت این رویداد با هم پیمانان خود گفتگو خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ “پیتر کوک” روز پنجشنبه در پاسخ به سئوالی در مورد استفاده از پرچم آمریکا و نصب آن بر ساختمانهایی متعلق به گروه پ.ی.د در شهرستان تل ابیض استان رقه سوریه، گفت: ” هنوز این خبر را ندیده‌ام. اما پیش از نیز اعلام کرده بودیم که به متحدانمان خواهیم گفت تا از نصب پرچم آمریکا خود داری کنند. از رویداد آخر مطلع نیستم اگر چنین چیزی وجود داشته باشد این مسئله را با هم پیمانان مان در میان خواهیم گذاشت.”.
یکی از کارکنان پنتاگون در گفتگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که مسئولان این وزارت در حال بررسی مورد مذکور هستند.
پرچم‌های ایالات متحده آمریکا در سه نقطه مختلف در روستای منبطح واقع در شهرستان تل ابیض استان رقه سوریه که تحت کنترل مواضع پ.ی.د شاخه پ.ک.ک در این کشور است؛ از شهرستان آقچه قلعه استان شانلی‌عرفه ترکیه قابل رویت است.
گفتنی است در تاریخ ۲ سپتامبر امسال در اطراف روستای رافی شهرستان منبج سوریه واقع در غرب رود فرات که بسیاری از شبه‌نظامیان پ.ک.ک./ پ.ی.د در آن جا حضور دارند، پرچم‌های آمریکا آویخته شده بود. منابع محلی در منطقه مذکور گفته بودند که عناصر مسلح از پرچم‌های آمریکا به عنوان سپر استفاده می کنند.