ایلام – امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه ایجاد شغل با ارائه آمارهای نجومی محقق نمی‌شود، گفت: ارائه آمارهای غلط باعث بدگمانی به دولت و در نهایت نظام اسلامی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: شعار خودکفایی گندم با واردات یک میلیون تن گندم همخوانی ندارد و تنها ارائه آمار غلط به مردم است.

وی بیان داشت: ایجاد شغل با ارائه آمارهای نجومی محقق نمی‌شود کشورمان دارای جوانان بیکار تحصیل‌کرده‌ای است و هر روز بر تعداد آنان اضافه شده و شغلی هم ایجاد نشده است، تعطیلی مسکن مهر سبب بیکار شدن بسیاری از جوانان شاغل در این بخش شده و تنها دولت به ارائه آمارهای دروغ بسنده کرده که این امر تنها بدگمانی مردم و جوانان را فرهم کرده است.

وی با اشاره به اجرای طرح سرشماری در کشور و استان ایلام، گفت: شرکت در این طرح یک وظیفه شرعی و انقلابی است و مردم باید به صورت جدی در این طرح شرکت داشته باشند.

لطفی با اشاره به اینکه قدرت دفاعی و بازدارندگی نیروهای مسلح عامل مهم در ناکام گذاشتن هجمه نظامی به میهن اسلامی است، گفت: برخی پس از ناکامی در برجام اینچنین القاء می‌کنند که برجام سایه سنگین جنگ را از کشور برداشته است.

وی عنوان کرد: دفاع مقدس یکی از مقاطع درخشان و به یادماندنی ملت ایران در دفاع جانانه از نظام و انقلاب اسلامی است، بنابراین باید هر سال در سالروز دوران دفاع مقدس یاد و خاطره شهیدان و آزادگان و جانبازان انقلاب اسلامی گرامی داشته شود.

وی افزود: رژم آل سعود پرونده سیاه و جنایت‌باری در دوران حاکمیت ننگین خود دارد و این کشور لیاقت گفت‌وگو با مردم و نظام ایران اسلامی را ندارد.

لطفی تصریح کرد: دست دوستی به سوی چنین رژیم جنایکار و خیانتکار و نسل‌کش که گوی سبقت از رژیم صهیونیستی را ربوده است به صلاح نیست و این رژیم مانند رژیم صهیونیستی فقط زبان زور را می‌فهمد و مذاکره پذیر نیست.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: مفتی‌های مزدور و حرام‌خوار و درباری عربستان شریک جرم آل سعود در کشتار مسلمانان عراق، یمن، سوریه، لبنان هستند.

وی ادامه داد: قطعا مفتی‌ها در فاجعه منا با فتواهای ضد دینی خود شریک جرم هستند، امروز ملت‌های مظلوم و بی‌دفاع یمن و سوریه و لبنان و عراق در آتش خودکامی شاهزادگان فاسد سعودی می‌سوزند، عبارت شجره ملعونه برای پادشاهی سعودی توسط رهبر حکیم انقلاب دارای مضامین دقیقی است چرا که میوه این شجره ملعونه برای جهان اسلام بلا و مصیبت به ارمغان آورده است.

آیت الله لطفی تصریح کرد: مصداق بارز و عینی شجره خبیثه آل سعود بوده چون این رژیم با گفتمان و ایدئولژی خود تنها بدبختی را برای مسلمانان به همراه داشته است، گروهک‌های تکفیری چون داعش سگ‌های آل سعود در منطقه هستند که از گوشت و خون انسان‌های بی‌گناه تغذیه می‌کنند و به شیعه و سنی رحم نمی‌کنند.داعش مولود نا مشروع و حرام‌زاده رژیم صهیونیستی امریکایی و صهیونیستی است که نماد وحشی‌گری و جاهلیت کور است.

وی با اشاره به دهه ولایت، گفت: دهه ولایت و امامت از عید قربان شروع و تا عید سعید غدیر ادامه دارد و این ایام یکی از مناسبت‌های دینی ما محسوب می‌شود.